piątek 24.09.2021

Imieniny: Gerarda Teodora

Fot. Archiwum Rolanda / Wieczór z kryminałem Fot. Archiwum Rolanda / Wieczór z kryminałem

Aktywnie, kulturalnie i twórczo czyli wakacje z CeKA

Pt, 23.07.2021 14:53
 •  

Wczoraj Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej zaprezentowało harmonogram wydarzeń na najbliższe tygodnie. Propozycji na spędzenie czasu jest wiele, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 


We wtorek 20 lipca rozpoczęły się bezpłatne warsztaty. Chętni mogli zapisać na ceramikę, rękodzieło lub malarstwo. Miejsca szybko się zapełniły i obecnie nie są przyjmowane już zapisy. Warsztaty potrwają przez całe wakacje. Z kolei za dwa dni, 25 lipca odbędzie się rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym. Na to wydarzenie także obowiązywały zapisy i lista została już zamknięta.

Na początku sierpnia w CeKA pojawi się niezwykły duet - Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, tworzący zespół Celuloid. W ramach współpracy jednostki z Polskim Impresariatem Muzycznym panowie zagrają na cekowskiej scenie niezwykły, jazzowy koncert. Dzień później, 6 sierpnia, będzie miała miejsce premiera komiksu “Wiesław - Baśnie słowiańskie”, autorstwa Macieja Kisiela, mieszkańca Środy Śląskiej. 7 sierpnia CeKA we współpracy z Powiatem Średzkim zorganizuje piknik rodzinny. Tego dnia odbędzie się m.in. rowerowa gra terenowa i konkurs kulinarny “Najlepsze w powiecie średzkim”

Dużym wydarzeniem organizowanym przez CeKA i Powiat będzie z pewnością oficjalne odsłonięcie muralu, który od kilku tygodni na ścianie PZSP nr 1 tworzy średzka artystka Małgorzata Bogucka. Odsłonięcie zaplanowano na sobotę 14 sierpnia. CeKA w swoim harmonogramie poinformowało także o kontynuacji “Niedzieli z kryminałem”. Tym razem odbędzie się ona 22 sierpnia, a w roli gospodarza wystąpi Mieczysław Gorzka. Na zakończenie wakacji, w ostatni piątek sierpnia, CeKA zaprasza na “Wieczór latino”, pełen gorących rytmów i różnorakich tapasów.

Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej na bieżąco publikuje na swoim facebook’u.

OLO

220719818 349145946682666 5752833778947028994 n

 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3
 • 4


Najnowsze komentarze

 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  @Jurex
  ...albo czy był/a pan/pani umówiony/a ? 36 minut temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Tak, kiedy nie przyjdziesz to nie ma albo na zwolnieniu.  5 godzin temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Napisz to na krajowej mapie zagrożeń to może sobie któryś pan niebieski przypomni o twojej... 5 godzin temu.
 • Maniula powiedział(a) Więcej
  za publiczne pieniądze można się pobawić w dewelopera, a kto za to zapłaci?... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 24.09.2021 / 10:07

W poszukiwaniu jesieni

"Liście się złocą w całym lesie,to znak właśnie, że już jesień.Lasem, łąką, polemchodzi ze złocistym parasolem"

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…