sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. Archiwum Rolanda / Wieczór z kryminałem Fot. Archiwum Rolanda / Wieczór z kryminałem

Aktywnie, kulturalnie i twórczo czyli wakacje z CeKA

Pt, 23.07.2021 14:53
 •  

Wczoraj Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej zaprezentowało harmonogram wydarzeń na najbliższe tygodnie. Propozycji na spędzenie czasu jest wiele, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

We wtorek 20 lipca rozpoczęły się bezpłatne warsztaty. Chętni mogli zapisać na ceramikę, rękodzieło lub malarstwo. Miejsca szybko się zapełniły i obecnie nie są przyjmowane już zapisy. Warsztaty potrwają przez całe wakacje. Z kolei za dwa dni, 25 lipca odbędzie się rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym. Na to wydarzenie także obowiązywały zapisy i lista została już zamknięta.

Na początku sierpnia w CeKA pojawi się niezwykły duet - Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, tworzący zespół Celuloid. W ramach współpracy jednostki z Polskim Impresariatem Muzycznym panowie zagrają na cekowskiej scenie niezwykły, jazzowy koncert. Dzień później, 6 sierpnia, będzie miała miejsce premiera komiksu “Wiesław - Baśnie słowiańskie”, autorstwa Macieja Kisiela, mieszkańca Środy Śląskiej. 7 sierpnia CeKA we współpracy z Powiatem Średzkim zorganizuje piknik rodzinny. Tego dnia odbędzie się m.in. rowerowa gra terenowa i konkurs kulinarny “Najlepsze w powiecie średzkim”

Dużym wydarzeniem organizowanym przez CeKA i Powiat będzie z pewnością oficjalne odsłonięcie muralu, który od kilku tygodni na ścianie PZSP nr 1 tworzy średzka artystka Małgorzata Bogucka. Odsłonięcie zaplanowano na sobotę 14 sierpnia. CeKA w swoim harmonogramie poinformowało także o kontynuacji “Niedzieli z kryminałem”. Tym razem odbędzie się ona 22 sierpnia, a w roli gospodarza wystąpi Mieczysław Gorzka. Na zakończenie wakacji, w ostatni piątek sierpnia, CeKA zaprasza na “Wieczór latino”, pełen gorących rytmów i różnorakich tapasów.

Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej na bieżąco publikuje na swoim facebook’u.

OLO

220719818 349145946682666 5752833778947028994 n

 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3
 • 4

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. godzinę temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 3 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …