piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Aktywny Dzień Niepodległości w PZS nr 2
W tym roku Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej uczcił Święto Niepodległości turniejem piłkarskim, akademią i akcją sprzątania świata. 


Turniej piłki nożnej o puchar patrona szkoły jest już tradycją. W środowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny, które zagrały systemem każdy z każdym. Emocjonujące pojedynki zakończyły się zwycięstwem drużyny złożonej z trzecio- i czwartoklasistów. Miejsce drugie zajęła reprezentacja klas drugich. Na trzeciej pozycji uplasowała się jedna z dwóch drużyn pierwszoklasistów. Puchary w turnieju ufundowali lokalni samorządowcy: starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz, burmistrz Adam Ruciński oraz radny rady gminy Arkadiusz Gruszczyński. Nagrody rzeczowe zakupili właściciele sklepu Merkury w Środzie Śląskiej.

- W tym roku, ze względu na pandemię, rozegraliśmy turniej w mniejszym gronie, ponieważ przystąpili do niego tylko uczniowie naszej placówki. Mimo to spotkania były zacięte i widowiskowe. Bardzo dziękuję Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, z prezesem Arturem Paprotą na czele oraz burmistrzowi Środy Śląskiej Adamowi Rucińskiemu za udostępnienie boiska na tę okazję - powiedział pełniący obowiązki dyrektora PZS nr 2 Mariusz Kargol

Po południu w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Najpierw  uczniowie szkoły przybliżyli wydarzenia jakie miały miejsce 11 listopada 1918 roku oraz sylwetki tzw. ojców niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego oraz patrona szkoły Wincentego Witosa. 

W drugiej części akademii nagrodzono Oliwię Witkowską i Anielę Stefaniak z klasy 3 Technikum Żywienia, które zajęły III miejsce w 6. Wrocławskim Kulinarnym Rajdzie Młodych Mistrzów. Z rąk Wojciecha Mielińskiego, kierownika wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia średzkiego starostwa odebrały czek na kwotę 800 złotych. Uczennice nagrodziła finansowo także Rada Rodziców działająca przy PZS nr 2. Puchary i nagrody rzeczowe odebrali także uczestnicy rozegranego wcześniej turnieju piłkarskiego. 

10 listopada kilka klas wzięło również udział w akcji sprzątania świata. We współpracy z OSiR-em udało się uporządkować teren wokół stadionu miejskiego oraz Kajaków.

 

OLO

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…