niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Bardzo udany powiatowy Dzień ZwycięstwaPonad 150 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach powiatowych obchodów Dnia Zwycięstwa. Uczestnikom dopisały zarówno humory, jak i pogoda.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Niedzielne obchody rozpoczęły się pod pomnikiem Żołnierzom Polskim. Przedstawiciele Powiatu, Gminy, lokalnych organizacji oraz uczestnicy rajdu rowerowego złożyli pod nim kwiaty - siedemdziesiąt siedem białych i czerwonych goździków, bo tyle lat minęło od zakończenia II wojny światowej. Następnie zebrani kolarze wyruszyli w 40-kilometrową trasę wiodąca przez Kadłub, Siemichów i Miękinię do Wojnowic.

Tam w parku należącym do Zamku na Wodzie przygotowano piknik z wieloma atrakcjami. Uczestnicy częstowali się domowym smalcem, smażyli kiełbaski, a dzieci mogły skorzystać z dmuchańca i zmierzyć się w konkurencjach sportowych. Reprezentacje poszczególnych miejscowości wzięły udział również w quizie wiedzy o Polsce, a najlepsza okazała się drużyna Ciechowa. Po ponad dwugodzinnej przerwie rowerzyści udali się w drogę powrotną do Środy Śląskiej, a sportowe obchody Dnia Zwycięstwa zakończyły się pamiątkowym zdjęciem na rynku.

Dziękujemy za wsparcie w organizacji obchodów Powiatowemu Centrum Kultury Alternatywnej, Klubowi Turystyki Wszelakiej z panem Waldemarem na czele, Zamkowi na Wodzie w Wojnowicach, Powiatowej Służbie Drogowej, Klubowi Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej, Komendzie Policji w Środzie Śląskiej oraz Straży Miejskiej.

Uczestnikom rajdu dziękujemy za wspaniałą atmosferę i, zgodnie z zapowiedzią włodarzy, do zobaczenia na kolejnym!

(Powiat Średzki - RFP)
<-- || -->

 

  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 26 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 38 minut temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…