Będą kolejne ścieżki rowerowe w powiecie

Będą kolejne ścieżki rowerowe w powiecie

21.11. 2019

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej podpisano dzisiaj dwie umowy na wykonanie projektów budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 2075D pomiędzy miejscowościami Cesarzowice-Jenkowice i Jenkowice-Zabłoto. 

Termin wykonania dokumentacji to maj 2020 r., a wykona ją BEMARK Zakład Budowy Dróg i Mostów z Lubska. - To nowy wykonawca, lecz wierzymy w solidną i terminową realizację umowy - podkreślają pracownicy starostwa.

Powstanie dokumentacji współfinansowane jest przez gminy: Kostomłoty i Środa Śląska. Długość planowanych ścieżek to 3,8 i 1,1 km.  

Mając gotowe projekty Powiat Średzki będzie starał się o pozyskanie środków na ich realizację.

  • W przyszłości podróż rowerem pomiędzy Kostomłotami, a Środą Śląską będzie wygodniejsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza - informuje wicestarosta Sebastian Burdzy.
  •  
     

(rfp)

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

CIEKAWE PO CO TE SCIEŻKI JAK I TAK JEŻDŻĄ ULICĄ. PO DWÓCH STRONACH ŚCIEŻKA ROWEROWA, A ROWERZYSTA ŚRODKIEM ULICY, A CO?! BO ŚCIEŻKI ROWEROWE TO PRZECIEŻ DLA SAMOCHODÓW POROBILI

This comment was minimized by the moderator on the site

A tak przy okazji,jak przedstawia się sprawa drogi Jastrzębce-Chomiąża.Mam wrażenie że wspomniana droga jest "kulą u nogi"starostwa i najchętniej byście ją zaorali.

This comment was minimized by the moderator on the site

A co z chodnikiem dla pieszych między Komornikami a Środą Śląską ????????
Bardzo dużo obcokrajowców mieszkających i pracujących na tzw. "strefie" chodzi na pieszo na zakupy do Środy Śl. często o zmroku poboczem, a droga jest bardzo ruchliwa. Nie wspomnę o mieszkańcach, którzy poruszają się rowerami po tej drodze. Ten odcinek wymaga też doświetlenia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Radny! A kiedy bedzie ścieżka rowerowa Komorniki-Święte-Szczepanow? Chyba zapomiał Pan Radny o swoich 2 wsiach.... Ehh a lata lecą... kadencja mija... A tu nic...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację