czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Bezmyślność ludzka nie zna granic...

Bezmyślność ludzka nie zna granic...

21.06. 2018

37-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego jechał wieczorem autostradą A4 poruszając się samochodem od krawędzi do osi jezdni. Hamował i gwałtownie przyspieszał.

 

Takie zachowanie zaniepokoiło innego uczestnika ruchu dlatego postanowił skłonić kierowcę Volkswagena do zjazdu na najbliższy parking. Po rozmowie z nim i "wyczuciu woni alkoholowej" natychmiast wezwał policję.

 

- Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że w samochodzie znajdują się jeszcze jego dzieci w  wieku 8 i 11 lat. Chłopiec był przewożony bez wymaganego fotelika. Dziećmi do czasu przyjazdu matki zaopiekowała się policja z drugiego patrolu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po wykonaniu badań alkomatem zapaliła się czerwona lampka co wskazywało, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna z każdą chwilą stawał się bardziej arogancki, nie wykonywał poleceń oraz nie odpowiadał na pytania. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na 37-latka mandat karny - informuje st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Natomiast samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Mężczyzna w związku z odmową  badania na zawartość alkoholu w organizmie został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew.  

Kierowca Volkswagena , gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Policja przedstawiła mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 37-latek odpowie także za narażenie dzieci  na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za co grozi mu do 5 lat więzienia. 

Należy podziękować panu, który zauważył dziwne zachowanie kierującego i postanowił wezwać policję. Być może to dzięki niemu nikomu nic się nie stało. 

(kb/ms) fot. policja

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…