"Bezpieczne ferie 2019" - autokary do kontroli

"Bezpieczne ferie 2019" - autokary do kontroli

16.01. 2019

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym.

Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Dlatego też wyznaczono punkty kontroli, w których zarówno stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty, jak też stan trzeźwości oraz niezbędne kwalifikacje kierowców będą poddane weryfikacji.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Źródło: www.policja.pl / fot. policja

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bezpieczeństwo powinno być najważniejsze

This comment was minimized by the moderator on the site

to teraz pewnie niektórzy szefowie nakaza kierowcom jazdy z yanosikiem??

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację