sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Bezpieczniej na drogach powiatu

Śr, 14.07.2021 09:32
 •  

Powiat Średzki sukcesywnie realizuje działania służące poprawie bezpieczeństwa na powiatowych drogach. W wakacje wyda na ten cel blisko 200 tys. złotych.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wczoraj w gabinecie starosty podpisano umowę na budowę chodnika przy sklepie Dino w Kostomłotach. Wykonawcę zadania wyłoniono w postępowaniu przetargowym i został nim Zakład Instalacyjno - Montażowy Instalator ze Środy Śląskiej. 70 metrów chodnika z kostki betonowej  powstanie do 13 września i będzie kosztować Powiat i Gminę Kostomłoty 37 tys. zł. Przed marketem pojawi się też przejście dla pieszych.

169 tys. zł wyda Powiat na budowę peronów, zatok oraz przejść dla pieszych. Nowe elementy infrastruktury drogowej pojawią się w Ujeździe Górnym, Białkowie, Piotrowicach, Drogomiłowicach, Szczepanowie, Łagiewnikach Średzkich oraz Ramułtowicach. Prace już trwają, a termin ich zakończenia to 9 sierpnia.

To nie koniec działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Na rozstrzygnięcie wojewody czekają cztery wnioski Powiatu dotyczące budowy przejść dla pieszych wraz z peronami, oświetleniem i odcinkami chodników. – Wartość tych projektów to ponad 580 tys. zł. Jeśli pozytywnie przejdziemy ocenę formalną to 50 procent tej kwoty możemy pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę po połowie sfinansujemy my i partnerzy tych zadań tj. Gmina Środa Ślaska, Udanin, Malczyce i Kostomłoty – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu Powiatu odpowiedzialny za drogi i komunikację. Wyniki tych naborów powinny pojawić się w tym miesiącu.

Powiat Średzki - RFP

 • 18
 • 2
 • 2
 • 2
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 29 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 42 minut temu
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …