niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Brak godziny policyjnej, czasowy zakaz przemieszczania się

Brak godziny policyjnej, czasowy zakaz przemieszczania się

Wt, 29.12.2020 11:47

W związku z tym, że nie zostanie wprowadzona typowa godzina policyjna, tylko czasowy zakaz przemieszczania się, rząd apeluje o pozostanie w domu w noc sylwestrową.- My godziny policyjnej nie wdrażamy, aby ona mogła być zastosowana, musielibyśmy, za zgodą pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, właśnie poza na przykład godziną policyjną. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten sylwester minął spokojnieapeluje szef rządu.

Premier zawiadamia, iż po wprowadzeniu innych obostrzeń, które obowiązują od 28 grudnia, z bazy hotelowej korzystać mogą jedynie określone grupy zawodowe. Dodatkowe obostrzenia obowiązywać będą do 17 stycznia 2021 r. i są to: ograniczenia w działaniu galerii handlowych, zamknięcie stoków narciarskich oraz duże ograniczenia w związku z feryjnymi formami wypoczynku zorganizowanego.


Jak można wywnioskować z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, wirus ujawnia się z dwu-trzytygodniowym opóźnieniem. Nowe obostrzenia wdrożone zostały, aby zapobiec wzrostowi zakażeń na początku pierwszego miesiąca w nowym roku.

Rząd obawia się, że taki wzrost zakażeń może nastąpić przez nieco większe przemieszczanie się ludności oraz przez ruch handlowy przed świętami.

W noc sylwestrową od 31 grudnia od godz. 19.00 do 1 stycznia do godz. 6.00 będzie obowiązywał czasowy zakaz przemieszczania się. Kompatybilnie z opublikowanym w poniedziałek rozporządzeniem rządu, przemieszczanie się będzie możliwe jedynie w celu wykonywania czynności służbowych, zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego.

(mk) / fot. mk

Aktualne zasady i ograniczenia
powrót na górę
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Ponoć to już koniec jego kadencji. Przegrał wszystkie procesy z policją. Malczyce żegnają go bez żalu.... 15 minut temu.
 • Arek powiedział(a) Więcej
  Gdzie znajduje się  noclegownia dla mieszkańców Środy Śląskiej? 3 godziny temu.
 • Eivor powiedział(a) Więcej
  No i super, nareszcie koniec śmiesznych półprzyłbic i tego szajsu na samą brodę :) 6 godzin temu.
 • Wyborca powiedział(a) Więcej
  Może zorganizujemy komitet przygotowania głosowania nad odwołaniem Pana A.Rucinskiego z funkcji... 8 godzin temu.
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Półtora kadencji A nasz wójt dalej nic nie rozumie. Dopiero gość z Warszawy musi mu tłumaczyć. Kończ... 11 godzin temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Przy takiej p wójt to raczej zwijać gminę nie rozwijać. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM