piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Brakuje krwi! Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje
W związku z dużą liczbą osób hospitalizowanych z grupą O Rh ujemny oraz B Rh ujemny zwracamy się z  uprzejmą prośbą do wszystkich zdrowych  osób z takimi grupami krwi, w tym naszych Dawców, o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu, na akcje wyjazdowe oraz do Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy oraz Lubinie.


Ostatnio mało osób z grupami O Rh ujemny i B Rh ujemny zgłasza się do oddawania krwi, dlatego prosimy o zaplanowanie wizyty osób z takimi grupami w naszym RCKIK. Zapewniamy, że pobieranie krwi jest zorganizowane tak, by było bezpiecznie zarówno dla Dawców jak i naszych pracowników. Przed wejściem do RCKIK i Terenowych Oddziałów oraz na akcjach zewnętrznego pobierania krwi zostało przygotowane stanowisko wstępnej kwalifikacji.

Prosimy o pomoc w ratowaniu życia i zdrowia wszystkich pacjentów.

Krótko przypominamy, jak przygotować się do oddawania krwi?

 • Zgłaszając się do oddania krwi wystarczy zabrać ze sobą aktualny dowód osobisty.
 • Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat ciesząca się ogólnie dobrym zdrowiem.
 • Przed oddaniem krwi należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów, natomiast w dniu oddawania krwi także wypić dużo płynów oraz zjeść lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów.

Więcej informacji – jak przygotować się do oddawania krwi, gdzie i kiedy można oddawać krew i jej składniki znajdują się na naszej stronie internetowej: www.rckik.wroclaw.pl

Składników krwi nie można długo przechowywać - koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni.

Oddanie krwi pełnej trwa średnio zaledwie 8-10 minut a ratuje życie drugiego człowieka.

Osobą do kontaktu z Państwem jest:

Adrianna Franc – z-ca kierownika Działu Metodyczno-Organizacyjnego i Promocji, tel. 606 717 039; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(RCKiK)

 • Komorniki powiedział(a) Więcej
  Święte słowa 6 godzin temu.
 • Wędkarz powiedział(a) Więcej
  Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
 • Erol powiedział(a) Więcej
  Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…