poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Burze, pożary, auto w rowie (z raportu strażaków)

Burze, pożary, auto w rowie (z raportu strażaków)

17.06. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Do jakich zdarzeń wzywani byli w ostatnim czasie nasi strażacy? Oto niektóre z nich.

11 czerwca, przed godziną 20:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru traw w miejscowości Radakowice, gdzie spaleniu uległo około 5 arów traw. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

Dokuczliwe owady

11 czerwca dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące os w miejscowości Wrocisławice. Jednak jak się okazało na miejscu, to nie gniazdo os, a pszczół znajdowało się na drzewie. Miejsce zostało zabezpieczone, a wezwany pszczelarz obiecał zabrać owady. 

Pożar pobocza

12 czerwca strażacy zostali wezwani do pożaru pobocza przy drodze krajowej 94 w miejscowości Błonie. Na miejsce wysłano 4 zastępy, które podały dwa prądy wody celem ugaszenia ognia. Wskutek pożaru spalone zostało 10 arów nieużytków. Podobne zgłoszenie strażacy otrzymali w miniony piątek, pożar traw na poboczu zlokalizowany był w miejscowości Osiek.

Zdarzenie drogowe

14 czerwca dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na odcinku drogi relacji Środa Śląska – Ciechów. Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem, który wpadł do przydrożnego rowu.

- Poszkodowana opuściła pojazd o własnych siłach. Wezwani strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie oraz odłączyli akumulator w pojeździe - informuje rzecznik prasowy KP PSP, Dariusz Domaradzki

Podpalenie?

14 czerwca, po godzinie 15:00, powiadomiono średzką straż o palącym się konarze leżącym na drodze w miejscowości Cesarzowice. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Burze w naszym powiecie

Miniony weekend rozpoczął ciąg wielu zdarzeń spowodowanych załamaniem pogody. 15 czerwca, około godziny 16:00, na terenie naszego powiatu pojawiły się pierwsze zachmurzenia, którym towarzyszył silny wiatr, opady deszczu oraz gradu. W związku z burzami, które najdotkliwiej dotknęły mieszkańców gminy Udanin, strażacy otrzymali około 70 zgłoszeń.

Jak informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej raporty wciąż są  uzupełniane.

- Strażacy najczęściej wzywani byli do zalanych domów, garaży oraz pomieszczeń gospodarczych. Pomoc strażaków była potrzebna m.in. w Szkole Podstawowej w Udaninie oraz w młynie zlokalizowanym w miejscowości Zawadka, gdzie zalana została kotłownia. Wśród wezwań minionego weekendu znalazły się również nieliczne zgłoszenia do powalonych drzew i zerwanych gałęzi - podsumowuje rzecznik KP PSP.

(kb) / fot. Gmina Udanin

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

 

taxi stas

allago reklama kino Obszar roboczy 1

drewno kominkowe

Serwis

0001

panele 5kw

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

stihl

zuk baner

nadania i odbiory 18

58543632 295375021394617 475021145259638784 n