czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. RFP Fot. RFP

Chodnik w Gościsławiu już po odbiorze

Pt, 23.04.2021 09:15

Włodarze Powiatu i Gminy Udanin oficjalnie odebrali inwestycję chodnikową w Gościsławiu. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2021 rok.


Wykonawcę wyłoniono w postępowaniu przetargowym i został nim Zakład Instalacyjno-Montażowy INSTALATOR ze Środy Śląskiej. Zadanie objęło budowę czterech  odcinków chodnika o łącznej długości 681 metrów i kosztowało 370 tys. zł. Kwotę tę po połowie sfinansowali partnerzy inwestycji: Powiat Średzki i Gmina Udanin.

Wczoraj Grzegorz Pierzchalski - przedstawiciel zarządu powiatu i Wojciech Płaziuk - wójt Gminy Udanin, w asyście starosty powiatu Krzysztofa Szałankiewicza, radnego z Gościsławia Bolesława Stachurskiego oraz wykonawcy oficjalnie odebrali nowo wybudowany chodnik.

– Cieszę się bardzo z realizacji kolejnej wspólnej inwestycji. Chodnik w Gościsławiu powstał dzięki dobrej współpracy z Powiatem, ale też i dzięki środkom pochodzącym z budżetu gminy, który na przełomie dwóch lat znacząco wzrósł. Warto przypomnieć, że wspólnie z Powiatem w 2019 roku przebudowaliśmy drogę w Udaninie i drogę z Udanina do Piekar. W tym roku jesteśmy w trakcie przebudowy drogi w Piekarach, a w planach mamy drogę Konary - Damianowo - Księżyce. Mamy też gotowe projekty na drogę Pichorowice - Pielaszkowice - Gościsław, drogę w Lusinie i drogę w Konarach z tytułu klęsk żywiołowych. Gotowy jest też projekt na  ścieżkę rowerową  z Cesarzowic do Ujazdu Górnego – mówi wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. – Dziękuję zarządowi powiatu i radnym za dobrą współpracę, której efektem jest poprawa estetyki i bezpieczeństwa w gminie Udanin.

– Realizacja takich partnerskich inwestycji daje nam dużo satysfakcji, bo wspólnym wysiłkiem zmieniamy oblicza wiosek i poprawiamy bezpieczeństwo. Cieszymy się, że powiatowy program rozwoju infrastruktury drogowej tak dobrze się przyjął i Gminy chętnie w nim uczestniczą. Chodnik w Gościsławiu to pierwsze zadanie w tym roku realizowane w jego ramach. Na ukończeniu jest budowa chodnika w Mieczkowie, a w trakcie - chodnik we Wrocisławicach. Kolejne chodniki powstaną w Szymanowie i w Kostomłotach przy markecie Dino. Również z tego programu razem z Gminą Miękinia opracowywana jest dokumentacja przebudowy drogi 2052D wraz z ciągiem pieszo-rowerowym relacji Brzezinka Średzka- Brzezina. Wszystkie te zadania, zgodnie z głównym założeniem programu, są finansowane po połowie przez Powiat i Gminę, na terenie której są realizowane – informują włodarze powiatu średzkiego.

(rfp)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 6 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…