sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. RFP Fot. RFP

Chodnik w Gościsławiu już po odbiorze

Pt, 23.04.2021 09:15

Włodarze Powiatu i Gminy Udanin oficjalnie odebrali inwestycję chodnikową w Gościsławiu. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2021 rok.


Wykonawcę wyłoniono w postępowaniu przetargowym i został nim Zakład Instalacyjno-Montażowy INSTALATOR ze Środy Śląskiej. Zadanie objęło budowę czterech  odcinków chodnika o łącznej długości 681 metrów i kosztowało 370 tys. zł. Kwotę tę po połowie sfinansowali partnerzy inwestycji: Powiat Średzki i Gmina Udanin.

Wczoraj Grzegorz Pierzchalski - przedstawiciel zarządu powiatu i Wojciech Płaziuk - wójt Gminy Udanin, w asyście starosty powiatu Krzysztofa Szałankiewicza, radnego z Gościsławia Bolesława Stachurskiego oraz wykonawcy oficjalnie odebrali nowo wybudowany chodnik.

– Cieszę się bardzo z realizacji kolejnej wspólnej inwestycji. Chodnik w Gościsławiu powstał dzięki dobrej współpracy z Powiatem, ale też i dzięki środkom pochodzącym z budżetu gminy, który na przełomie dwóch lat znacząco wzrósł. Warto przypomnieć, że wspólnie z Powiatem w 2019 roku przebudowaliśmy drogę w Udaninie i drogę z Udanina do Piekar. W tym roku jesteśmy w trakcie przebudowy drogi w Piekarach, a w planach mamy drogę Konary - Damianowo - Księżyce. Mamy też gotowe projekty na drogę Pichorowice - Pielaszkowice - Gościsław, drogę w Lusinie i drogę w Konarach z tytułu klęsk żywiołowych. Gotowy jest też projekt na  ścieżkę rowerową  z Cesarzowic do Ujazdu Górnego – mówi wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk. – Dziękuję zarządowi powiatu i radnym za dobrą współpracę, której efektem jest poprawa estetyki i bezpieczeństwa w gminie Udanin.

– Realizacja takich partnerskich inwestycji daje nam dużo satysfakcji, bo wspólnym wysiłkiem zmieniamy oblicza wiosek i poprawiamy bezpieczeństwo. Cieszymy się, że powiatowy program rozwoju infrastruktury drogowej tak dobrze się przyjął i Gminy chętnie w nim uczestniczą. Chodnik w Gościsławiu to pierwsze zadanie w tym roku realizowane w jego ramach. Na ukończeniu jest budowa chodnika w Mieczkowie, a w trakcie - chodnik we Wrocisławicach. Kolejne chodniki powstaną w Szymanowie i w Kostomłotach przy markecie Dino. Również z tego programu razem z Gminą Miękinia opracowywana jest dokumentacja przebudowy drogi 2052D wraz z ciągiem pieszo-rowerowym relacji Brzezinka Średzka- Brzezina. Wszystkie te zadania, zgodnie z głównym założeniem programu, są finansowane po połowie przez Powiat i Gminę, na terenie której są realizowane – informują włodarze powiatu średzkiego.

(rfp)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…