środa 29.06.2022

Imieniny: Piotra Pawła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Ciekawe atrakcje, udane koncerty i mnóstwo uczestników. Pierwszy TeenFest za nami!
Młodym ludziom dedykowany był Festiwal Młodzieży, który odbył się 10 czerwca przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Premierową edycję należy uznać za bardzo udaną.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


TeenFest to nowa inicjatywa Powiatu Średzkiego. – Chcieliśmy zrobić krok w stronę młodych ludzi, dla których pandemia była szczególnie trudnym czasem. Ponadto zauważyliśmy jak mało wydarzeń jest organizowanych właśnie dla nich. Do pomysłu Festiwalu udało nam się przekonać kilkanaście firm oraz instytucji i razem zrobiliśmy coś naprawdę wyjątkowego. Foodtrucki, strefa rekreacji, symulatory, strefa VR, strongman Kowalczyk, świetny DJ Aico i dwa koncerty, w tym wybrany przez młodzież Qry – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu i pomysłodawca wydarzenia.

Przygotowane dla młodzieży atrakcje podzielono na tematyczne strefy. W strefie gastronomicznej znalazło się pięć foodtrucków, które serwowały m.in. hamburgery, frytki, tosty, watę cukrową i granity. Na kuchnię meksykańską postawiła w tym dniu Sztuka Restaurant. Strefa rekreacji z grami, symulatorami i wirtualną rzeczywistością mieściła się na nowym boisku wielofunkcyjnym i w jego sąsiedztwie. Na terenie zielonym stanęły punkty informacyjno-promocyjne policji, sanepidu, pogotowia ratunkowego oraz Banku Spółdzielczego. Strefa chill to plaża z leżakami, wygodne siedziska z palet i paleniska.

O 17.00 zawody w podnoszeniu ciężarów poprowadził strongman Tyberiusz Kowalczyk. Koncerty dla młodzieży rozpoczęły się o godz. 19.30. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Minęło Band, który zagrał znane i lubiane covery. Razem z muzykami wystąpiła Natalia Potrzeba. Po zespole scenę przejął DJ Aico. Dobrze dobrana muzyka i efekty specjalne spełniły swoja rolę, dzięki czemu gwiazda wieczoru – Qry, miał już przed sobą rozgrzaną publiczność. Młody raper złapał z fanami dobry kontakt, a koncert potrwał blisko godzinę.  

– Bardzo chcieliśmy, aby był to udany wieczór i chyba osiągnęliśmy ten cel. Dziękuję wszystkim, którzy dotarli w piątek do naszego Centrum. Już teraz mogą czuć się zaproszeni na kolejną edycję. Dziękuję sponsorom, partnerom i swoim jednostkom za ogromne zaangażowanie i starania, aby TeenFest był niezapomnianym wydarzeniem – dodaje wicestarosta Burdzy.

Powiat Średzki - RFP

 

ORGANIZATOR:

Powiat Średzki

 

PARTNERZY WYDARZENIA:

Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej

Muzeum Regionalne

Powiatowy Zespół Szkół nr 1

Powiatowy Zespół Szkół nr 2

Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego

Powiatowa Komenda Policji w Środzie Śląskiej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

OSP Lutynia

 

SPONSORZY:

Kampol Logistyka

Rotom Polska

Eldisy Polska

InvestPolska-SM

Empol Fabryka Okien

Bank Spółdzielczy

Schurholz Polska

Handlowiec Środa Śląska

 • OGAR powiedział(a) Więcej
  No tak. Wrzucam w skrócie, bo obrońca "Nie pr nie farm" chyba nie czytał akt.

  "W toku śledztwa ustalono, że w latach 2017-2020 w Środzie... 6 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  pazerność na kasę mi się wydaje go zgubiła, lepiej tego nie komentować 6 godzin temu.
 • Robot powiedział(a) Więcej
  Na nockach nie masz co robić? Na 4 brakuje części! 6 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…