poniedziałek 08.03.2021

Imieniny: Beaty Wincentego

Co się działo? Kiedy? Gdzie? (raport strażaków)

Co się działo? Kiedy? Gdzie? (raport strażaków)

Pt, 22.01.2021 11:41

Ostatni tydzień dla naszych strażaków był równie pracowity, co poprzednie. Tym razem w książce raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej zapisano kilka wezwań do różnego rodzaju zdarzeń. Oto niektóre z nich.19.01.2021 r. - Środa Śląska

Tego dnia, po godz. 10.00, stanowisko kierowania w KP PSP odebrało wezwanie do zdarzenia, które miało miejsce przy ulicy 1 Maja. Do akcji zadysponowano jeden zastęp.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że rynna dachowa została uszkodzona przez osunięcie się warstwy śniegu. Znajdowała się ona na wysokości ok. 10 m i stwarzała zagrożenie dla przechodniów oraz pojazdów parkujących przy tym budynku.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyeliminowaniu zagrożenia poprzez usunięcie fragmentu rynny za pomocą podnośnika hydraulicznego.

19.01.2021 r. - Mazurowice

Straż pożarna otrzymała wezwanie na ul. Kolejową. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z OSP Rusko.

Na miejscu okazało się, że w jednym z domów jednorodzinnych, w piwnicy doszło do rozszczelnienia rury wodociągowej. Woda zalała pomieszczenie.

Do działań straży należało zakręcenie zaworu w budynku oraz wypompowanie wody z piwnicy.

18.01.2021 r. - Środa Śląska

Tego dnia wezwano strażaków do wycieku gazu w zaworze głównym, przy ul. Malczyckiej. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia szybko okazało się, że prowadzona była kontrola instalacji gazowej. Detektor gazu ziemnego wskazał wyciek przy zaworze głównym zlokalizowanym na zewnątrz budynku.

Działania straży to oczywiście zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja pracowników, zakręcenie zaworu głównego oraz dokonanie pomiarów stężenia gazu.

(mk) / fot. mk
powrót na górę
 • Chor powiedział(a) Więcej
  To o co walczyli, a to co wywalczyli to tak jakby dwie różne sprawy. Żołnierz który wstawał z błota pod... 26 minut temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Bandytów w ogóle należy piętnować, a nie nazywać ich żołnierzami i nagradzać za zbrodnie gwałty i... 30 minut temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  Nakazy sanitarne są dla ochrony mieszkańców.Niestety są egoiści,którzy umyślą tylko o sobie. Tych... 9 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Lepiej nie pytać włascicieli poniemieckich willi i grodów o ich rodziców czy dziadków.Dzisiaj też jedni... 9 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Kto nie szanuje Polskiego rządu Pana M.Morawieckiego ten musi płacić. 9 godzin temu.
 • Nosaaaal powiedział(a) Więcej
  ...tam gdzie mnie nie było. 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …