czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze – cz. 1 Pasieka Ziębów

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze – cz. 1 Pasieka Ziębów

Pn, 29.03.2021 16:59
 •  

Powiat Średzki to miejsce o niepowtarzalnym charakterze i doskonałych perspektywach. Aby mieszkańcy powiatu wiedzieli jak wyjątkowi przedsiębiorcy zamieszkują nasz teren rozpoczynamy dzisiaj cykl artykułów. Przybliżymy w nim osoby i firmy, które łączy jedno – nietypowa działalność, którą wykonują z prawdziwą pasją i oddaniem. 


Ideę akcji wyjaśnia wicestarosta Sebastian Burdzy. – Uważam, że mamy w powiecie niesamowite perełki, firmy które mają wieloletnie, często rodzinne tradycje. Które prowadzą biznes z pasji i używają najwyższej jakości składników. Dla których klient jest na pierwszym miejscu. Takie marki lokalne promują nasz powiat i wpływają pozytywnie na nasz wizerunek, przez co zasługują na dużo większy rozgłos i reklamę niż mają zazwyczaj – mówi. Na początek wybraliśmy Pasiekę Ziębów, z którą starostwo współpracuje od paru lat.

Początki Pasieki Ziębów z Lipnicy sięgają końca XIX wieku. Wtedy pszczelarstwem zaczął zajmować się Marek Zięba. W 1950 roku opiekę nad pszczołami przejął jego syn Wacław, który z kilkunastoletnią przerwą zajmował się nimi do roku 1998. To on w 1996 roku założył Pasiekę Ziębów, zaczynając od jednej pszczelej rodziny. Aktualnie firmą zarządza kolejny męski potomek rodziny - i to nie sam! Pan Zenon Zięba pracuje w pasiece razem ze swoim synem Bartłomiejem.

Państwo Zięba posiadają ok. 500 uli, a ich produkty można kupić w kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu i poza nim, m.in. w sklepie “Kogucik”, sklepie rybnym przy ulicy Legnickiej w Środzie Śląskiej oraz w sklepach wiejskich w Krynicznie czy Szczepanowie. Możliwy jest również zakup na miejscu, w pasiece (Lipnica 6), a w związku z pandemią także dowóz pod wskazany adres (warunkiem jest zamówienie minimum dwóch słoików miodu).

W ofercie Pasieki Ziębów znajdują się 4 rodzaje miodów: wielokwiatowy z pełni lata, wielokwiatowy wiosenny, lipowy i wrzosowy. Firma sprzedaje także pierzgę w miodzie i kit pszczeli, tzw. propolis oraz na specjalne zamówienie przygotowuje zestawy upominkowe.

Od niedawna Pasieka Ziębów oferuje klientom skorzystanie z uloterapii. – Do tego celu przygotowaliśmy dwa domki: Tosię i Tolka, które zostały nazwane od pszczół-gospodarzy tego miejsca. W domkach oddycha się powietrzem pszczelim, zawierającym m.in. substancje zwalczające infekcje bakteryjne i wirusowe. Na przebywającego w środku klienta korzystnie działa także ciepło, mikrowibracje i dźwięki wytwarzane przez pszczoły – mówi Zenon Zięba.

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy z powiatu średzkiego, tworzącej wyjątkowe produkty i chciałbyś pojawić się w naszym cyklu - zadzwoń: 71 396 89 51 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(rfp)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 11 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…