sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze – cz. 1 Pasieka Ziębów

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze – cz. 1 Pasieka Ziębów

Pn, 29.03.2021 16:59
 •  

Powiat Średzki to miejsce o niepowtarzalnym charakterze i doskonałych perspektywach. Aby mieszkańcy powiatu wiedzieli jak wyjątkowi przedsiębiorcy zamieszkują nasz teren rozpoczynamy dzisiaj cykl artykułów. Przybliżymy w nim osoby i firmy, które łączy jedno – nietypowa działalność, którą wykonują z prawdziwą pasją i oddaniem. 


Ideę akcji wyjaśnia wicestarosta Sebastian Burdzy. – Uważam, że mamy w powiecie niesamowite perełki, firmy które mają wieloletnie, często rodzinne tradycje. Które prowadzą biznes z pasji i używają najwyższej jakości składników. Dla których klient jest na pierwszym miejscu. Takie marki lokalne promują nasz powiat i wpływają pozytywnie na nasz wizerunek, przez co zasługują na dużo większy rozgłos i reklamę niż mają zazwyczaj – mówi. Na początek wybraliśmy Pasiekę Ziębów, z którą starostwo współpracuje od paru lat.

Początki Pasieki Ziębów z Lipnicy sięgają końca XIX wieku. Wtedy pszczelarstwem zaczął zajmować się Marek Zięba. W 1950 roku opiekę nad pszczołami przejął jego syn Wacław, który z kilkunastoletnią przerwą zajmował się nimi do roku 1998. To on w 1996 roku założył Pasiekę Ziębów, zaczynając od jednej pszczelej rodziny. Aktualnie firmą zarządza kolejny męski potomek rodziny - i to nie sam! Pan Zenon Zięba pracuje w pasiece razem ze swoim synem Bartłomiejem.

Państwo Zięba posiadają ok. 500 uli, a ich produkty można kupić w kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu i poza nim, m.in. w sklepie “Kogucik”, sklepie rybnym przy ulicy Legnickiej w Środzie Śląskiej oraz w sklepach wiejskich w Krynicznie czy Szczepanowie. Możliwy jest również zakup na miejscu, w pasiece (Lipnica 6), a w związku z pandemią także dowóz pod wskazany adres (warunkiem jest zamówienie minimum dwóch słoików miodu).

W ofercie Pasieki Ziębów znajdują się 4 rodzaje miodów: wielokwiatowy z pełni lata, wielokwiatowy wiosenny, lipowy i wrzosowy. Firma sprzedaje także pierzgę w miodzie i kit pszczeli, tzw. propolis oraz na specjalne zamówienie przygotowuje zestawy upominkowe.

Od niedawna Pasieka Ziębów oferuje klientom skorzystanie z uloterapii. – Do tego celu przygotowaliśmy dwa domki: Tosię i Tolka, które zostały nazwane od pszczół-gospodarzy tego miejsca. W domkach oddycha się powietrzem pszczelim, zawierającym m.in. substancje zwalczające infekcje bakteryjne i wirusowe. Na przebywającego w środku klienta korzystnie działa także ciepło, mikrowibracje i dźwięki wytwarzane przez pszczoły – mówi Zenon Zięba.

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy z powiatu średzkiego, tworzącej wyjątkowe produkty i chciałbyś pojawić się w naszym cyklu - zadzwoń: 71 396 89 51 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(rfp)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 3 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 8 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 8 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…