piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Czy święta na średzkich drogach były bezpieczne?
W czasie Świąt Bożego Narodzenia funkcjonariusze policji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Byli obecni na drogach całego powiatu, a w szczególności tam, gdzie ruch był wzmożony.

Zdaniem policji święta na średzkich drogach były bezpieczne/ fot. ilustracyjne / policja.pl Zdaniem policji święta na średzkich drogach były bezpieczne/ fot. ilustracyjne / policja.pl


- Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Średzcy funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych, a także przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych oraz dot. obostrzeń sanitarnych - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W czasie trwania trzydniowego świątecznego weekendu na naszych drogach doszło do jednego wypadku i zatrzymano dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują!

Przed nami kolejne mroźne dni, a co za tym idzie trudne warunki dla kierowców. W związku z tym średzcy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze:

 • sprawdźmy stan techniczny pojazdu przed rozpoczęciem jazdy,
 • bądźmy wypoczęci przed podróżą,
 • dbajmy o właściwą koncentrację podczas jazdy,
 • przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego,
 • zwracajmy uwagę na pieszych, idących poboczem lub korzystających z przejść oraz na rowerzystów,
 • pamiętajmy o ogromnym zagrożeniu powodowanym przez kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i jego surowymi konsekwencjami.

(rol/kpp)

 • Komorniki powiedział(a) Więcej
  Święte słowa 6 godzin temu.
 • Wędkarz powiedział(a) Więcej
  Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
 • Erol powiedział(a) Więcej
  Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…