wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Dachowanie samochodu, ciężarówka w rowie, na pomoc dziecku [raport strażaków]

Od 7 do 13 listopada 2022 r., w rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 10 zdarzeń: 2 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń, 2 izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego oraz 1 fałszywego alarmu.Zdarzenie drogowe z 13.11.2022 przed Komornikami / fot. Czytelnik Zdarzenie drogowe z 13.11.2022 przed Komornikami / fot. Czytelnik


08.11.2022 na polu w miejscowości Piekary doszło do podpalenia znajdujących się tam beli słomy. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Udanin, OSP Lusina oraz OSP Pichorowice podały dwa prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru nie stwierdzono innych zarzewi ognia.

09.11.2022 do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu w miejscowości Karczyce. Autem podróżowały dwie osoby. Wszyscy uczestnicy opuścili pojazd przed przybyciem zastępów – nie wymagały udzielenia pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.  Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska, JRG Kąty Wrocławskie, OSP Lutynia oraz OSP Rakoszyce.

10.11.2022 na DK94, na wysokości stacji BP w Krępicach, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - jedna osoba została poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Wraz z zastępami na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska, JRG 7 Wrocław oraz OSP Lutynia.

13.11.2022 na DK94, przed miejscowością Komorniki, samochód ciężarowy wpadł do rowu w związku z uszkodzeniem opony. Na miejscu obecny był kierowca pojazdu, który uskarżał się na dolegliwości powypadkowe. Ruch w kierunku Wrocławia odbywał się z utrudnieniami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej kierowcy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Bukówek, na miejsce wypadku przybył również patrol policji wraz z zarządcą drogi.

13.11.2022 w jednej z miejscowości w gminie Środa Śląska strażacy zostali zadysponowani do 12- miesięcznego dziecka, które miało płytki oddech spowodowany połknięciem części zabawki. W momencie przyjazdu dziecko znajdowało się pod opieką osoby dorosłej, było przytomne i kontaktowe. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kontroli parametrów życiowych dziecka do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego i zabezpieczenie lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego. W zdarzeniu udział brały dwa zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Bukówek.

KP PSP Środa Śląska

Najnowsze komentarze:
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 4 godziny temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 17 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 19 godzin temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  A czy autor lub może ktoś z czytelników zna historię domu sprzed pp. Duchnowiczów? W którym... 1 dzień temu
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wypadałoby pisać prawdę a nie tak łgać. Od stycznia 2008 do listopada 2015 (PO prawie 8 lat...
 • Henryk powiedział(a) Więcej
  Misiu podziękuj tym pedałom z PO co kopalne pozamykali i polikwidowali i chcieli wiatraki i...
 • Daro powiedział(a) Więcej
  Heryk, Ty pisiorowa mendo. Za PO nigdy nie brakowało węgla i był w rozsądnej cenie.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…