środa 03.03.2021

Imieniny: Maryny Kunegundy

Dar od mieszkańców już na wyposażeniu średzkiego pogotowia

Dar od mieszkańców już na wyposażeniu średzkiego pogotowia

Cz, 21.05.2020 16:54

Dzisiaj oficjalnie przekazano średzkiemu pogotowiu ratunkowemu urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS 3. Sprzęt zakupiono dzięki zbiórce publicznej zorganizowanej przez grupę "pomoc dla służb ratowniczych z powiatu średzkiego".Wśród darczyńców był również nasz Powiat, który przekazał 30 tys. ze środków rezerwy przeznaczonej na zarządzanie kryzysowe. Blisko 3 tys. uzbierali radni powiatu. Powiat pozyskał też kolejnego darczyńcę, firmę SPIE Elbud. Cena rynkowa urządzenia to ponad 60 tys. zł. Dzięki negocjacjom z producentem zapłacono za niego 53,5 tys. zł.

–  LUCAS jest obecnie urządzeniem nr 1 w Polsce i na Świecie. Bardzo się cieszymy, że będzie nieść pomoc mieszkańcom naszego powiatu – podsumowuje starostwa powiatu Krzysztof Szałankiewicz. 

– Jestem bardzo dumna z mieszkańców powiatu i efektów zbiórki. Okazaliśmy się solidarni i pełni empatii wobec pracy ratowników, którzy stanęli w pierwszej linii w walce z koronawirusem. Cieszę się, że Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego mogło wesprzeć te działania – mówi Agnieszka Kogutek, prezes stowarzyszenia.   

Warto dodać, że przez ostatnie tygodnie średzcy ratownicy otrzymali też bardzo dużo innej pomocy rzeczowej. Od lokalnych samorządów oraz firm otrzymali m.in. pralkę, suszarkę, urządzenie do dezynfekcji, środki dezynfekujące, kombinezony ochronne oraz przyłbice w ilościach pozwalających na bezpieczną pracę.

System kompresji klatki piersiowej LUCAS 3 służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych. Urządzenie wykonuje co najmniej 100 ucisków na minutę o głębokości 5 cm, a możliwość szybkiego jego zastosowania minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji. Kupione i podarowane dzisiaj urządzenie posiada w zestawie plecak z poliwęglanu, podkładkę pod plecy oraz pas stabilizujący. Ma też możliwość bezprzewodowej transmisji danych z RKO.

(rfp)
powrót na górę
 • Adaś powiedział(a) Więcej
  Adam polemizujesz już sam ze sobą ?? Strach pomyśleć co będziesz wypisywał po 2 w nocy :( 17 minut temu.
 • Jasność powiedział(a) Więcej
  Ta SM tak serio??? W Dacię do bagażnika wejdzie im pies, lub na stare koce na tylne siedzenia... wystarczy... 27 minut temu.
 • azorek powiedział(a) Więcej
  z-ca komendanta sm i wszystko jasne-genialna porada...ciekawe skad ona wie czy za chwile pies sie czegoś nie... 45 minut temu.
 • eco powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobra wiadomość. Nasze dzieci zasługują na lepszy czysty świat! godzinę temu.
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  kiedyś tej patologii sm nie było i był spokój jak oni się pojawili zawsze są jakieś kłopoty,kase... godzinę temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Xxxx napisał:
  Niech zrobią porządek że skrzyżowaniem ZUS ul. Kolejowa/Szczepanów/Jastrzębce. Znaki jakie są, każdy...
  godzinę temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

0
RAZEM