wtorek 23.07.2024

Imieniny: Bogny Apolinarego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Skomentuj18 maja Szkolne Koło Caritas ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Środzie Śląskiej udało się wraz ze Szkolnym Kołem Caritas Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach na Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas do Kotowic, gdzie świętowano Jubileusz 20-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego, w której tworzeniu wielki udział miał Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.


Fot. SK Caritas Środa Śląska Fot. SK Caritas Środa Śląska


Uroczystość otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej w Kotowicach – Oktawian Marmulewicz, a chór placówki odśpiewał uroczyście Hymn szkolny oraz pieśń religijną „Barkę”, aby upamiętnić w tym dniu 103 rocznicę urodzin naszego wybitnego Polaka - papieża świętego Jana Pawła II.

Uroczystość uświetnili wspaniali Goście – dyrektor Caritas Polska ksiądz dr Marcin Iżycki, który mówił o dobru zakodowanym w DNA i miłości Caritas, która jest istotą wiary oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej- ksiądz mgr Dariusz Amrogowicz, który zwrócił uwagę na potrzebę niesienia pomocy ludziom ubogim i samotnym. Następnie głos zajęły władze lokalne- burmistrz Siechnic dr Milan Ušák, który opisał historię powstania placówki edukacyjnej w Kotowicach oraz wkład samorządowców i archidiecezji w rozbudowę i rozwój szkoły oraz sołtys wsi Kotowice- pan Jacek Abramczyk, który serdecznie przywitał przybyłych na zaproszenie gospodarzy uczestników imprezy.

Podczas spotkania wręczono Medal świętej Jadwigi, który przyznał ksiądz Arcybiskup Józef Kupny pani Małgorzacie Mokrowskiej za działania na rzecz odbudowy, rozbudowy i tworzenia charakteru Szkoły Podstawowej w Kotowicach. Pani Małgorzata wiele lat pełniła funkcję sołtysa Kotowic oraz radnej w Siechnicach i umiejętnie połączyła różne instytucje i ludzi, aby stworzyć model szkoły katolickiej, godnej naszej Ojczyzny.

Po części oficjalnej wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Straż Leśną, Straż Miejską, Straż Pożarną, Antyterrorystów, Pogotowie Ratunkowe, Wojska Obrony Terytorialnej oraz wolontariuszy – sanitariuszy ze Schroniska Brata Alberta we Wrocławiu. Nasi uczniowie mogli pogłaskać koniki straży miejskiej z Wrocławia, obejrzeć broń ręczną antyterrorystów, zapoznali się z zagadnieniami ochrony środowiska leśnego oraz zostali przeszkoleni z obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zostaliśmy też ugoszczeni pyszną kawą, ciastami i owocami, przygotowanymi przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz kiełbaskami z grilla upieczonymi przez członków Caritas. Mieliśmy okazję spotkać się z innymi wolontariuszami oraz wymienić nasze doświadczenia z działalności kół noszących dobro, miłość bliźniego i pomoc potrzebującym. 

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie na Jubileusz 20-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Kotowicach oraz Panu Burmistrzowi Środy Śląskiej - Adamowi Rucińskiemu za użyczenie nam busa na wspaniałą imprezę.

Opiekunowie SK Caritas ze SOSW w Środzie Śląskiej
Ewa Ek i Paweł Wenderski

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.