niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dwa wypadki na drodze powiatowej, pożar samochodu, kolizja na autostradzie [raport strażaków]Od 25 kwietnia do 1 maja br. w rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 9 zdarzeń - 5 pożarów i 4 miejscowych zagrożeń.


Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym | fot. OSP Cesarzowice  (Fb) Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym | fot. OSP Cesarzowice (Fb)


25.04.2022 w godzinach nocnych, w miejscowości Wilkszyn doszło do pożaru samochodu dostawczego. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru, samochód został sprawdzony pod kątem osób mogących przebywać w pojeździe oraz innych zagrożeń pożarowych. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Miękinia.

25.04.2022 na drodze powiatowej między Cesarzowicami, a Piersnem dachował samochód osobowy.  Jedna osoba została poszkodowana. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zaopatrzeniu medycznym poszkodowanego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

26.04.2022 o godzinie 08:00, na drodze powiatowej między Cesarzowicami, a Piersnem doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jeden z kierujących został zabrany przez ZRM do szpitala. Działania strażków polegały na udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Do działań zadysponowano zastępy JRG Środa Śląska, OSP Cesarzowice oraz OSP Kostomłoty.

26.04.2022 w jednym z budynków w Malczycach doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu, strąceniu palącej się sadzy z wnętrza przewodu kominowego. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie pomieszczenia przylegające do komina urządzeniami pomiarowymi – stwierdzono brak zagrożenia. W działaniach udział brały jednostki ze Środy Śląskiej, OSP Malczyce oraz OSP Rusko.

28.04.2022 na 132 km autostrady A4,w kierunku na Wrocław, doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. W tym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zabezpieczeniu pojazdów do czasu przyjazdu patrolu Policji. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Kostomłoty.

KP PSP w Środzie Śląskiej
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy godzinę temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…