sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Działkowcu! Zabezpiecz swoją działkę na sezon jesienno-zimowy

SkomentujTrwają ostatnie prace porządkowe na terenach ogrodów działkowych. Warto przy tej okazji pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu altanek, domków i znajdujących się w nich sprzętów. W okresie jesienno-zimowym to właśnie działki mogą być na celowniku złodziei.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Jesień to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych przeprowadzają ostatnie w roku prace porządkowe na terenie swoich działek. Warto przy tej okazji pamiętać o zabezpieczeniu swojego mienia przed wizytą "nieproszonych gości”, którzy właśnie w tym okresie wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy. Nie dajmy jednak się zwieść! Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia!

Średzcy mundurowi apelują do działkowców o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”. Ogródki działkowe odwiedzają również złodzieje, którzy tylko czekają na odwrócenie naszej uwagi i pozostawienie cennych rzeczy podczas prac bez nadzoru, bądź nieodpowiedniego zabezpieczenia naszych domków, garaży i altanek!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przypominają o zachowaniu ostrożności, a także o właściwym zabezpieczeniu mienia przez działkowców. Nie pozostawiajmy w altankach lub domkach letniskowych cennych przedmiotów, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są odpowiednio zabezpieczone przed włamaniem. Nigdy nie pozostawiajmy swoich rzeczy bez nadzoru, ponieważ podczas prac w ogrodzie, nawet nie zwrócimy uwagi na to kiedy i jak nasze drogocenne rzeczy znikną.

Policjanci apelują do działkowiczów: jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się na terenie ogródków działkowych  osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią, a  może właśnie sprawdzają teren i planują kradzież. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich spostrzeżeniach dzwoniąc na telefon alarmowy  - 112.

Policjanci przypominają  o zabezpieczaniu mienia przed kradzieżą. Pamiętajmy o niepozostawianiu w altankach wartościowych narzędzi, elektronarzędzi, rowerów i innych przedmiotów, które mogły by być świetnym łupem dla złodziei. Niepokojące sytuacje można zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Pomoc i poradę można zawsze uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem na którym znajduje się działka.

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.