środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Cz, 21.01.2021 12:33
 •  

Zima to wymagający czas szczególnie dla osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, osób bezdomnych, narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Brak schronienia lub przebywanie w pomieszczeniach w ogóle do tego nie przystosowanych, bez ogrzewania, a także znajdowanie się pod wpływem alkoholu na wolnym powietrzu stanowią w okresie niskich temperatur zagrożenie dla życia o zdrowia. Dlatego średzcy policjanci pilnują, aby pomoc przyszła na czas.


Bardzo niskie temperatury, które od kilku dni utrzymywały się na Dolnym Śląsku to realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które często mieszkają w pustostanach, altanach ogrodowych bądź lokalach pozbawionych ogrzewania. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci prowadzą przez całą zimę wzmożone działania, podczas których kontrolują wszelkie te miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać bądź gromadzić się. Oczywiście w obliczu tak niskich temperatur, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach, mundurowi intensyfikują swoje działania, aby dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób potrzebujących.

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy. Są jednocześnie w stałym kontakcie z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej, aby odpowiednie instytucje podejmowały działania w granicach posiadanych kompetencji.

Szczególną uwagę mundurowi zwracają na osoby poruszające się samotnie, siedzące na ławkach w parkach czy na przystankach, często znajdując się pod wpływem alkoholu, który zmniejsza odczuwanie zimna, co w konsekwencji prowadzi do szybkiego wychłodzenia organizmu i śmierci.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o informowanie policjantów o każdej osobie wymagającej w okresie zimowym pomocy. Nasze wspólne działania mogą uratować komuś życie. Interwencje zgłaszać można w każdej jednostce Policji, bądź poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, a także przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 4 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 5 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…