poniedziałek 08.03.2021

Imieniny: Beaty Wincentego

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Cz, 21.01.2021 12:33

Zima to wymagający czas szczególnie dla osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, osób bezdomnych, narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Brak schronienia lub przebywanie w pomieszczeniach w ogóle do tego nie przystosowanych, bez ogrzewania, a także znajdowanie się pod wpływem alkoholu na wolnym powietrzu stanowią w okresie niskich temperatur zagrożenie dla życia o zdrowia. Dlatego średzcy policjanci pilnują, aby pomoc przyszła na czas.Bardzo niskie temperatury, które od kilku dni utrzymywały się na Dolnym Śląsku to realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które często mieszkają w pustostanach, altanach ogrodowych bądź lokalach pozbawionych ogrzewania. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci prowadzą przez całą zimę wzmożone działania, podczas których kontrolują wszelkie te miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać bądź gromadzić się. Oczywiście w obliczu tak niskich temperatur, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach, mundurowi intensyfikują swoje działania, aby dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób potrzebujących.

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy. Są jednocześnie w stałym kontakcie z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej, aby odpowiednie instytucje podejmowały działania w granicach posiadanych kompetencji.

Szczególną uwagę mundurowi zwracają na osoby poruszające się samotnie, siedzące na ławkach w parkach czy na przystankach, często znajdując się pod wpływem alkoholu, który zmniejsza odczuwanie zimna, co w konsekwencji prowadzi do szybkiego wychłodzenia organizmu i śmierci.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o informowanie policjantów o każdej osobie wymagającej w okresie zimowym pomocy. Nasze wspólne działania mogą uratować komuś życie. Interwencje zgłaszać można w każdej jednostce Policji, bądź poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, a także przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Skąd oni biorą te cyfry? W latach 1944- 1956 wydano ogółem ok. 15 000 wyroków śmierci z czego wykonano... 17 minut temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  To o co walczyli, a to co wywalczyli to tak jakby dwie różne sprawy. Żołnierz który wstawał z błota pod... godzinę temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Bandytów w ogóle należy piętnować, a nie nazywać ich żołnierzami i nagradzać za zbrodnie gwałty i... godzinę temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  Nakazy sanitarne są dla ochrony mieszkańców.Niestety są egoiści,którzy umyślą tylko o sobie. Tych... 10 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Lepiej nie pytać włascicieli poniemieckich willi i grodów o ich rodziców czy dziadków.Dzisiaj też jedni... 10 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Kto nie szanuje Polskiego rządu Pana M.Morawieckiego ten musi płacić. 10 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …