piątek 24.01.2020

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dzielnicowi zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli

Dzielnicowi zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli

17.05. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał, aby uniknąć odpowiedzialności... W efekcie młody mężczyzna, oprócz otrzymania mandatu, odpowie za przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Dzielnicowi podczas patrolu zmotoryzowanego zauważyli kierującego motocyklem, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i udali się za motocyklistą, który na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - W pewnym momencie policjanci zrównali się z jednośladem i przez okno dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Początkowo motocyklista zwolnił, by za chwilę ponownie przyspieszyć. W miejscowości skręcił w drogę nieutwardzoną, gdzie na pierwszym zakręcie nie zapanował nad pojazdem, wpadł w poślizg i przewrócił się - dodaje policjantka.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie jazdy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Malczyce. W wyniku dalszych czynności dzielnicowi ustalili, że pojazd nie jest zarejestrowany, nie została również zawarta umowa obowiązkowego ubezpieczenia OC.

- Na 19-latka policjanci nałożyli grzywnę w postaci mandatu karnego za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za brak przy sobie wymaganych dokumentów. Ponadto mężczyzna poniesie konsekwencje z tytułu nie zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC - podkreśla rzeczniczka średzkiej policji. - Zatrzymany mężczyzna w związku z niezatrzymaniem się do kontroli pomimo wyraźnych sygnałów odpowie za przestępstwo - dodaje asp. szt. Marta Stefanowska i przypomina, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Prosze zając się czerwonym seatem z Bukówka ten wydech jest tak głośny ciekawe gdzie to przegląd przechodzi- klub dslower naklejka

This comment was minimized by the moderator on the site

Zatrzymał motocykliste, który się nie zatrzymał ! No to co w końcu ? Zatrzymał czy nie ? Czy się nie zatrzymał?
Może jak wymyślacie tytuł, to się zastanówcie czasami, czy to aby poprawnie gramatycznie będzie ?
No, ale cóż wymagać ...

This comment was minimized by the moderator on the site

Dzielni dzielnicowi niech lepiej zrobia porzadek z towarzystwem szalejacym na motorkach w Ciechowie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Szkoda, że nic poważnego mu się nie stało po upadku, przykładowo rozerwana noga :/

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie też są jacyś niepowazni, zamiast przestrzegać przepisów, mieć mózg, yanosika sobie włączyć, to wolą kombinować...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację