wtorek 15.06.2021

Imieniny: Wita Jolanty

FBSerwis Wrocław dba o pracowników wraz z Yanosikiem

FBSerwis Wrocław dba o pracowników wraz z Yanosikiem

Pn, 08.03.2021 17:12
 •  

Pracownicy drogowi FBSerwis Wrocław są dodatkowo chronieni podczas prac pod ruchem dzięki SKOPI – funkcjonalności w aplikacji Yanosik, stworzonej specjalnie dla FBSerwis. Dzięki niej wszyscy użytkownicy Yanosika zbliżający się do miejsca prowadzonych prac, otrzymują na swoje telefony komunikaty i mogą odpowiednio wcześnie zareagować.


Pod koniec ubiegłego roku FBSerwis Wrocław pozyskała umowę na bieżące utrzymanie dróg krajowych na terenie Rejonu w Wołowie (woj. dolnośląskie), która obejmuje ponad 207 km dróg krajowych klasy S, G i GP, zarządzanych przez obwody drogowe w Krościnie, Środzie Śląskiej i Wołowie. Do zadań FBSerwis należy m.in. zabezpieczanie miejsc wypadków drogowych, sprzątanie jezdni, zbieranie zanieczyszczeń z pasa drogowego, oczyszczenie urządzeń drogowych, odtwarzanie ogrodzenia dróg, umocnienie poboczy czy utrzymanie zieleni. Wiele z tych prac wykonywanych jest pod ruchem, a co za tym idzie, może potencjalnie stanowić zagrożenie dla pracowników.

Z początkiem marca FBSerwis uruchomiła w obrębie powyższych dróg SKOPI (System Komunikacji o Pracach Interwencyjnych) – funkcjonalność w aplikacji Yanosik, stworzoną na potrzeby FBSerwis. System działa w ten sposób, że na ekranach telefonów użytkowników aplikacji wyświetlane są dwa rodzaje komunikatów: Zachowaj ostrożność - Prace drogowe oraz Zachowaj ostrożność - Koszenie traw. Pierwszy z komunikatów oznacza, że użytkownicy dróg mogą spodziewać się w niedalekiej odległości prac interwencyjnych lub utrzymaniowych prowadzonych w obrębie jezdni, na poboczach lub w blisko drogi. Drugi informuje natomiast o pracownikach drogowych znajdujących się na pasach zieleni lub poboczach.

- W ciągu roku na obsługiwanych przez nas drogach dochodzi nawet do kilkunastu zdarzeń z udziałem naszych brygad i sprzętu – w tym do wypadków, które powodują poważne obrażenia u naszych pracowników. Okazuje się, że mimo prawidłowego oznakowania miejsc prowadzonych prac, wielu kierujących ignoruje przepisy i nie zachowuje należytej ostrożności, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji – komentuje Ferdynand Waliszewski, Dyrektor Dywizji Utrzymania Infrastruktury Drogowej FBSerwis. - Robimy wszystko, aby minimalizować wszelkie ryzyka związane z pracą pod ruchem, m.in. zapewniając odpowiedni sprzęt, szkoląc pracowników z zasad bezpiecznej pracy na drogach, czy w końcu, informując o naszej obecności poprzez aplikację Yanosik. Jednak to od kierowców i ich zdrowego rozsądku zależy najwięcej, dlatego apelujemy o ostrożność i empatię – dodaje.

Funkcjonalność SKOPI został stworzona w 2017 roku w ramach kampanii FBSerwis pod nazwą "Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie", która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników drogowych, a także uświadomienie kierowcom, w jaki sposób ich kultura jazdy może wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Od tamtej pory SKOPI działa na wszystkich drogach obsługiwanych przez FBSerwis i jest wdrażany systematycznie na każdym nowo pozyskanym kontrakcie drogowym.

FBSerwis realizuje kontrakty zlecone przez GDDKiA, obejmujące bieżące utrzymanie ponad 1800 km dróg krajowych i autostrad, świadczy usługi w zakresie modernizacji infrastruktury oświetleniowej, gospodarki odpadami oraz utrzymuje technicznie obiekty komercyjne i przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 1 mln m² w całej Polsce.

-----------------------------------------------

Grupa FBSerwis, będąca częścią Grupy Budimex, realizuje kontrakty obejmujące: modernizację infrastruktury oświetleniowej, utrzymanie techniczne budynków oraz obiektów przemysłowych i sportowych dla klientów sektora prywatnego i publicznego, bieżące utrzymanie ok. 1800 km dróg krajowych i autostrad oraz usługi w zakresie gospodarki odpadami. FBSerwis prowadzi również instalacje przetwarzania odpadów komunalnych – w woj. łódzkim, małopolskim oraz dolnośląskim, a także posiada dwa składowiska odpadów. Do klientów firmy należą m.in. PL.2012+ (operator PGE Narodowego), miasto Wrocław, GDDKiA, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie, sieć hipermarketów Auchan, miasto Słupsk. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.fbserwis.pl

(mpr)

fbserwis sluzba drogowa

zwolnij pracujemy dla ciebie

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 3 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 5 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…