niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Gdzie jest kierowca auta "na dachu"? (z raportu straży pożarnej)

Gdzie jest kierowca auta "na dachu"? (z raportu straży pożarnej)

So, 12.10.2019 11:17

Nasi strażacy, jak wiemy, mają "ręce pełne roboty". Nie inaczej było w ostatnim czasie. Oto niektóre z ich  działań.Gdzie się podział mężczyzna uwięziony na rusztowaniu?

10.10.2019 r. w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny uwięzionego na rusztowaniu. Zdarzenie miało miejsce w Lutyni. Wysłano tam 4 zastępy straży pożarnej.

- Wokół wieży kościelnej, gdzie  prowadzone są prace remontowe rozstawione jest rusztowanie, na którym nie było żadnej osoby. Strażacy dokładnie przeszukali metalową konstrukcję i zauważyli  jedynie pozostawiony plecak, który został przekazany policji  – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Prawdopodobnie mężczyzna samodzielnie opuścił rusztowanie, bądź był to fałszywy alarm. Przypominamy. Nieuzasadnione wezwanie straży pożarnej może sporo kosztować.  Art 66. par. 1 kodeksu wykroczeń wskazuje karę za to wykroczenie: "Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.". Dodatkowo, w paragrafie drugim czytamy: "Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych."

Gdzie jest kierowca?

8.10.2019 r. strażacy otrzymali informację, że na polu przy drodze powiatowej nr 346 relacji Kostomłoty - Środa Śląska znajduje się przewrócony pojazd.

- Około 10 m od drogi znajdował się samochód osobowy marki Ford Focus przewrócony na dach, na średzkich numerach rejestracyjnych. W samochodzie nie przybywały, żadne osoby, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania strażaków polegały na postawieniu pojazdu na koła, odłączeniu akumulatora oraz przeszukaniu miejsca zdarzenia  – informuje rzecznik prasowy.

Pożar na autostradowym parkingu

8.10.2019 r. na jednym z parkingów autostrady A4, w kierunku Zgorzelca, prawdopodobnie wskutek zatarcia łożysk w kole pojazdu ciężarowego, doszło do pożaru prawej stron wszystkich trzech osi przyczepy niskopodwoziowej. 

- Kierowca ciągnika siodłowego marki Volvo odczepił naczepę oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia. Strażacy celem ugaszenia pożaru podali 1  prąd piany ciężkiej na koła, a przy użyciu wody ochładzali metalową konstrukcję pojazdu. Straty oszacowano na około 10 tys. złotych -  relacjonuje Dariusz Domaradzki.

Wichura w powiecie średzkim

W związku z silnym wiatrem, który miał miejsce we wrześniu w naszym powiecie, strażacy  interweniowali około 30 razy, głównie do powalonych drzew, uszkodzonych linii energetycznych i pokryć dachowych.

30.09.2019 r. około godziny 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie dot. powalonego drzewa w miejscowości Miękinia, które blokowało przejazd drogą.  - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz usunięcia drzewa  – wyjaśnia D. Domaradzki.

Tego samego dnia o godzinie 14:30 strażacy otrzymali informację o spadających na chodnik dachówkach. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zagrożenia. Przy pomocy podnośnika dostali się na dach, celem usunięcia naruszonego pokrycia dachu – odnotowano w raporcie.

1.10.2019 r. w związku  z brakiem zasilania energetycznego, które zostało uszkodzone wskutek złych warunków atmosferycznych, poproszono o pomoc w Miejscowości Udanin.  - Przebywający w domu mężczyzna wymagał codziennej dializy o określonej porze. Zastęp straży pożarnej dostarczył do mieszkania przenośny agregat prądotwórczy, pod który podłączono aparaturę – informuje D. Domaradzki rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. OSP Miękinia
powrót na górę
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 49 minut temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 2 godziny temu.
 • fakt powiedział(a) Więcej
  najgorsze to noszenie pod brodą albo wystawny nos 3 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  A w Środzie coraz więcej lamp nie świeci i władzy to wcale nie przeszkadza. 3 godziny temu.
 • Olaf powiedział(a) Więcej
  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
  1  marca  2021 r. 4 godziny temu.
 • Ada powiedział(a) Więcej
  Ponoć to już koniec jego kadencji. Przegrał wszystkie procesy z policją. Malczyce żegnają go bez żalu.... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM