niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Godziny dla seniora od czwartku, nauka nadal w szkołach

Godziny dla seniora od czwartku, nauka nadal w szkołach

So, 10.10.2020 16:51

- Dążymy do ustabilizowania sytuacji związanej z koronawirusem, aby dynamika wzrostu zakażeń była jak najmniejsza - podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej prezmier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że od 15 października 2020 r. wprowadzone zostaną godziny dla seniora - tak, jak to było wiosną.Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 65. roku życia. - Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia - podkreślał szef rządu, który zaznaczył, że to nie jedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze.

Ochrona seniorów nie uda się bez międzypokoleniowej solidarności społecznej! Dlatego też rządzący apelują o niesienie pomocy i wsparcia osobom starszym i samotnym. Każdy może włączyć się w takie działanie poprzez zwykłe zrobienie zakupów, wykupienie leków w aptece czy odebranie przesyłki na poczcie.

- Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane przez seniorów - to może ocalić życie - mówił premier. Podkreślił też, że w ramach solidarności międzypokoleniowej, przestrzegając zasad, chronimy zdrowie i życie seniorów.

System wsparcia dla seniorów opiera się na działaniach wolontariuszy, organizacji społecznych oraz samorządów i państwa. W pomoc osobom starszym włączają się m. in. harcerze i organizacje pozarządowe. Rząd przeznaczy 38 mln złotych dla domów pomocy społecznej z przeznaczeniem na zabezpieczenie sanitarne oraz wsparcie pracowników tych placówek.  

Nauka nadal w szkołach

- Dyskutujemy bardzo intensywnie o tym. 98 procent szkół funkcjonuje normalnie i tylko niewielki procent działa w systemie zdalnym albo hybrydowym - stwierdził premier i podkreślił, że strategia, którą zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w sierpniu na razie zdaje egzamin.

- Na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym - oznajmił szef rządu stwierdzając przy tym, że decyzja ta zapadła po rozmowach z kierownictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zaznaczył też, że rozmowy prowadzone były z psychologami i psychiatrami. - Słyszymy, że są uszczerbki na zdrowiu psychicznym u dzieci przebywających w trwałej izolacji - mówił premier Morawiecki.

Obowiązek zakrywania nosa i ust

Przypominamy, że od dziś tj. 10.10.2020 r. wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust również w przestrzeni publicznej, a rządzący zapowiedzieli, że nie będzie tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa.

Dlatego też stosuj się do obecnie obowiązujących ograniczeń i zaleceń:

 • zakrywaj usta i nos,
 • często myj i dezynfekuj ręce,
 • zachowuj bezpieczną odległość od innych osób,
 • unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

(rol) / fot. premier.gov.pl
powrót na górę
 • Ziom powiedział(a) Więcej
  Zmień internet? Albo chociaż na chwilę wyłącz zakładki z czerwonym hubem  B) 51 minut temu.
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... 4 godziny temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 6 godzin temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 6 godzin temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 6 godzin temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …