piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Godziny dla seniora od czwartku, nauka nadal w szkołach

Godziny dla seniora od czwartku, nauka nadal w szkołach

10.10. 2020
 •  

- Dążymy do ustabilizowania sytuacji związanej z koronawirusem, aby dynamika wzrostu zakażeń była jak najmniejsza - podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej prezmier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że od 15 października 2020 r. wprowadzone zostaną godziny dla seniora - tak, jak to było wiosną.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 65. roku życia. - Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia - podkreślał szef rządu, który zaznaczył, że to nie jedyne rozwiązanie, które pomoże chronić osoby starsze.

Ochrona seniorów nie uda się bez międzypokoleniowej solidarności społecznej! Dlatego też rządzący apelują o niesienie pomocy i wsparcia osobom starszym i samotnym. Każdy może włączyć się w takie działanie poprzez zwykłe zrobienie zakupów, wykupienie leków w aptece czy odebranie przesyłki na poczcie.

- Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane przez seniorów - to może ocalić życie - mówił premier. Podkreślił też, że w ramach solidarności międzypokoleniowej, przestrzegając zasad, chronimy zdrowie i życie seniorów.

System wsparcia dla seniorów opiera się na działaniach wolontariuszy, organizacji społecznych oraz samorządów i państwa. W pomoc osobom starszym włączają się m. in. harcerze i organizacje pozarządowe. Rząd przeznaczy 38 mln złotych dla domów pomocy społecznej z przeznaczeniem na zabezpieczenie sanitarne oraz wsparcie pracowników tych placówek.  

Nauka nadal w szkołach

- Dyskutujemy bardzo intensywnie o tym. 98 procent szkół funkcjonuje normalnie i tylko niewielki procent działa w systemie zdalnym albo hybrydowym - stwierdził premier i podkreślił, że strategia, którą zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w sierpniu na razie zdaje egzamin.

- Na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym - oznajmił szef rządu stwierdzając przy tym, że decyzja ta zapadła po rozmowach z kierownictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zaznaczył też, że rozmowy prowadzone były z psychologami i psychiatrami. - Słyszymy, że są uszczerbki na zdrowiu psychicznym u dzieci przebywających w trwałej izolacji - mówił premier Morawiecki.

Obowiązek zakrywania nosa i ust

Przypominamy, że od dziś tj. 10.10.2020 r. wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust również w przestrzeni publicznej, a rządzący zapowiedzieli, że nie będzie tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa.

Dlatego też stosuj się do obecnie obowiązujących ograniczeń i zaleceń:

 • zakrywaj usta i nos,
 • często myj i dezynfekuj ręce,
 • zachowuj bezpieczną odległość od innych osób,
 • unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

(rol) / fot. premier.gov.pl

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... godzinę temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... godzinę temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 3 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 3 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.