niedziela 24.01.2021

Imieniny: Rafała Felicji Franciszka

Groził obcięciem palca za kradzież krzewu marihuany

Groził obcięciem palca za kradzież krzewu marihuany

Wt, 11.08.2020 20:37

Groził pokrzywdzonemu obcięciem palca sekatorem. Na miejscu interwencji policjanci zauważyli kilka krzewów konopi innych niż włókniste. Teraz 40-letni średzianin odpowie nie tylko za groźby...Policjanci ustalili, iż pokrzywdzony został zwabiony na działkę znajomego, aby wyjaśnić jakieś nieporozumienie. Tam 40-latek oskarżył go o kradzież krzewu marihuany i zażądał jego zwrotu. Aby wywrzeć większe wrażenie sprawca chwycił sekator i przystawił go do palca wskazującego pokrzywdzonego, powodując jego zranienie.

Bezpośrednio po zgłoszeniu mundurowi zastali na działce wskazanego sprawcę. Ale nie tylko. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli w altance doniczki, a w nich rośliny konopi innych niż włókniste. Kolejny krzew posadzony był na zewnątrz w gruncie.

W związku z popełnionymi czynami, 40-letni mieszkaniec powiatu średzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut uprawy wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste. Mężczyzna odpowie również za grożenie pokrzywdzonemu obcięciem palca sekatorem w celu zmuszenia go do przyznania się do kradzieży jednego z krzewów marihuany.

Przestępstwo stosowania przemocy wobec osoby lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia jej do określonego działania zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za uprawę konopi innych niż włókniste.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? 3 godziny temu.
 • Simpson powiedział(a) Więcej
  Siekamy na wasze obostrzenia zdradzieckie rządowe mordy 6 godzin temu.
 • Narocz powiedział(a) Więcej
  To wielka strata dla Polski. Odeszła Wielka Patriotka Lidia Lwow Eberle. Pozostanie w naszej pamieci na zawsze. 6 godzin temu.
 • Polski powiedział(a) Więcej
  Jesteś Tym wójtem? Jeśłi tak to zmroz oko :D 19 godzin temu.
 • F.kt powiedział(a) Więcej
  Pisowiec napisał:
  dvdf - czy Platforma Obywatelska  ma program na lepszą Polskę niż ten realizowaný przez PiS?. To...
  19 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM