piątek 03.04.2020

Imieniny: Ryszarda Ireny

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ile obecnie osób w naszym powiecie objętych jest kwarantanną?

Ile obecnie osób w naszym powiecie objętych jest kwarantanną?

13.03. 2020

Dzisiaj tj. 13.03.2020 r. w powiecie średzkim dziewięć osób objętych jest kwarantanną domową, a trzem się ona kończy. - Na obecną chwilę, w wyniku wykonanych testów na obecność kornawirusa, żaden z wyników nie jest pozytywny - informuje dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej, Anna Wojtasińska – Żygadło.

Jednocześnie apeluje o zdrowy rozsądek. – Bezustannie otrzymujemy informacje od osób, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wróciły z wyjazdów zagranicznych. Prosimy o rozwagę i nieopuszczanie granic kraju, jeżeli nie jest to konieczne - mówi dyr. sanepidu.

W celu zapobiegania epidemii koronawirusa, na okres dwóch tygodni zamknięte zostały placówki oświatowe oraz obiekty sportowe i kulturalne. Większość urzędów znacząco ograniczyło swoją działalność, apelując o załatwianie spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Tu nadmienić należy, że do naszej redakcji dotarły niepokojące informacje o młodzieży spędzającej czas wolny od nauki m.in. w miejskich parkach. - Pamiętajmy, że to nie są wakacje. Proszę o niegromadzenie się w grupach oraz nieorganizowanie spotkań. Spędźmy ten czas na kwarantannie – podkreśla Anna Wojtasińska – Żygadło.

W ostatnich dniach duże poruszenie wzbudzają krążące w kraju pogłoski o zamykaniu sklepów, które - zarząd Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz Minister Rozwoju, stanowczo dementują. - Na obecną chwilę nie planujemy zamykania sklepów!

- W tym miejscu również proszę o opamiętanie - mówi Anna Wojtasińska – Żygadło  – Częste przebywanie w sklepach stwarza zagrożenie zarażenia wirusem. Ogromne kolejki, w których niemalże dotykamy siebie nawzajem, nie są dobrym przykładem w czasie zalecanej izolacji.

Oprócz tego Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarno – Epidemiologicznych w Środzie Śląskiej wydał ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa oraz przestrzegania zasad higieny dla zakładów w naszym powicie. – Komunikat zawierał informacje dot. prośby o możliwej pracy zdalnej oraz zasad higieny; zapewnienie środków odkażających oraz kontrolowanie stanu zdrowia pracowników.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej apeluje!

Osoby powracające z krajów, gdzie stwierdzono przypadki zachorowań na wirus SARS-CoV-2 proszone są o kontakt telefoniczny z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-epidemiologiczną. Natomiast osoby, które miały kontakt z zarażonym i zaobserwują u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy jak kaszel, wysoka gorączka, problemy z oddychaniem, o natychmiastowe zgłoszenie się do najbliższego szpitala zakaźnego.

(kb)

0001 26

0001 25

 
 

 
Komentarzy (26)

This comment was minimized by the moderator on the site

Prawdziwą epidemie ale (głupoty) to widziałem dzisiaj na mieście ostatnie takie kolejki to widziałem 1988 r za wszystkim różnica polega na tym że wtedy żywności w sklepach było jak na lekarstwo a teraz jak nie w jednym sklepie to w drugim jest jedzenia pod dostatkiem, dlatego nie rozumiem kupowania żywności na zapas

This comment was minimized by the moderator on the site

największym wirusem są media a jak dzisiaj oglądałem Dudusia to mało mordy mu nie urwał tak się mu śmiać chciało a ludzie swoją drogą wykupią wszystko nie zjedzą a potem wszystko w śmietnik.

This comment was minimized by the moderator on the site

Proszą aby nie jeździli. To jest farsa. Mają nakazać , że jest zakaz wyjazdów za granicę opeócz transportu z artykułami pierwszej potrzeby i dla przemysłu. Jakie wycieczki ? Ten kto jedzie gdyż uważa że raz się żyje lub że to jest ograniczenie jego praw to bilet w jedną stronę zostanie tam dopóki virus nie wygaśnie i tyle.

This comment was minimized by the moderator on the site

Gośka Kidawa Błońska chce żeby co 5 dni 38 milionów Polaków robiło sobie test na koronowirusa A czy ona robi sobie testy na ciążę co godzinę.

This comment was minimized by the moderator on the site

Będzie znacznie więcej osób poddanych kwaranntanie w naszym powiecie Pani dyrektor z wrocławskiej pozwoliła na wyjazd uczniów oraz nauczycieli 08.03 do Portugalii oraz Węgier na praktyki do tamtejszych miejsc pracy. Program Erasmus + oraz Pani koordynatorka nie widzieli zagrożenia.. Na chwilę obecna z racji zamknięcia granic dzieci z nauczycielami wracają do domu... Proszę o zapoznanie się z tą sprawa...

This comment was minimized by the moderator on the site

Czy te osoby,które podjęły decyzję na pozwolenie wyjazdu (skrajnie nieodpowiedzialną) nie korzystają ze środków masowego przekazu ?

This comment was minimized by the moderator on the site

i co teraz, głosujemy czy wpuścić ich do miasta?

This comment was minimized by the moderator on the site

Część dzieci już wróciła i przebywa na kwarantannie w ośrodku na kajakach

This comment was minimized by the moderator on the site

Wczoraj zadzwoniłam d sanepidu zapytać czy osoba wracającą np z niemiec powinnaś sie zgłosić do nich pani odpowiedziala jak najbardziej bo mamy taką co właśnie przed wczoraj wróciła z pracy i sobie łazi i nic z tego nie robi, pani w sanepidzie wzięła imię nazwisko powiedziała że się z nią skontaktuja dzisiaj z bardzo dobrego źródła wiem że pani nawet nie odnotowała tego że dzwoniłam tak się nasz sanepid martwi nie oszukujcie ludzi że coś robicie.

This comment was minimized by the moderator on the site

właśnie wprowadzono zakaz dla gastronomii -słuszny? Może i tak ale co mają zrobić teraz właściciele gdy to jest jedyne źródło dochodu ???

This comment was minimized by the moderator on the site

Na wynos mogą .Tylko żeby ludzie nie gromadzili się w lokalach

This comment was minimized by the moderator on the site

Żyć z oszczędności i kapitału zapasowego. Piec chleb siedzieć w domu, szanować jedzenie i tyle.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

mały rebisuk na uspokojenie emocji - √169
Trzeba dzwonić na policję i zgłaszać takie sprawy!Jeśli Pawełek to mieszka na "partyzantce"corsa O3
Dowód rejestracyjny i do 500 zl mandat.Raz,drugi- odechce się

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…