czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Ile obecnie osób w naszym powiecie objętych jest kwarantanną?

Ile obecnie osób w naszym powiecie objętych jest kwarantanną?

Pt, 13.03.2020 12:18

Dzisiaj tj. 13.03.2020 r. w powiecie średzkim dziewięć osób objętych jest kwarantanną domową, a trzem się ona kończy. - Na obecną chwilę, w wyniku wykonanych testów na obecność kornawirusa, żaden z wyników nie jest pozytywny - informuje dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej, Anna Wojtasińska – Żygadło.Jednocześnie apeluje o zdrowy rozsądek. – Bezustannie otrzymujemy informacje od osób, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wróciły z wyjazdów zagranicznych. Prosimy o rozwagę i nieopuszczanie granic kraju, jeżeli nie jest to konieczne - mówi dyr. sanepidu.

W celu zapobiegania epidemii koronawirusa, na okres dwóch tygodni zamknięte zostały placówki oświatowe oraz obiekty sportowe i kulturalne. Większość urzędów znacząco ograniczyło swoją działalność, apelując o załatwianie spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Tu nadmienić należy, że do naszej redakcji dotarły niepokojące informacje o młodzieży spędzającej czas wolny od nauki m.in. w miejskich parkach. - Pamiętajmy, że to nie są wakacje. Proszę o niegromadzenie się w grupach oraz nieorganizowanie spotkań. Spędźmy ten czas na kwarantannie – podkreśla Anna Wojtasińska – Żygadło.

W ostatnich dniach duże poruszenie wzbudzają krążące w kraju pogłoski o zamykaniu sklepów, które - zarząd Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz Minister Rozwoju, stanowczo dementują. - Na obecną chwilę nie planujemy zamykania sklepów!

- W tym miejscu również proszę o opamiętanie - mówi Anna Wojtasińska – Żygadło  – Częste przebywanie w sklepach stwarza zagrożenie zarażenia wirusem. Ogromne kolejki, w których niemalże dotykamy siebie nawzajem, nie są dobrym przykładem w czasie zalecanej izolacji.

Oprócz tego Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarno – Epidemiologicznych w Środzie Śląskiej wydał ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa oraz przestrzegania zasad higieny dla zakładów w naszym powicie. – Komunikat zawierał informacje dot. prośby o możliwej pracy zdalnej oraz zasad higieny; zapewnienie środków odkażających oraz kontrolowanie stanu zdrowia pracowników.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej apeluje!

Osoby powracające z krajów, gdzie stwierdzono przypadki zachorowań na wirus SARS-CoV-2 proszone są o kontakt telefoniczny z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-epidemiologiczną. Natomiast osoby, które miały kontakt z zarażonym i zaobserwują u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy jak kaszel, wysoka gorączka, problemy z oddychaniem, o natychmiastowe zgłoszenie się do najbliższego szpitala zakaźnego.

(kb)

0001 26

0001 25
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Dodam jeszcze od siebie jedno przemyślenie. 

  Ponieważ sytuacja w gminie - jaka jest każdy widzi i... 2 godziny temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Popieram większość przedmówców. 
  Obserwuje dokładnie co dzieje się w tej gminie. 

  GMINA KOSTOMŁOTY... 3 godziny temu.
 • Jan Marian Gandzia powiedział(a) Więcej
  Adam z tobą też nie gadam.eva ty chyba jesteś z rodu lempart? 3 godziny temu.
 • Mario powiedział(a) Więcej
  Oszczędności? Jakie oszczędności? Na wyłączaniu oświetlenia między godziną 24.00, a 4 rano? Przecież... 3 godziny temu.
 • adam powiedział(a) Więcej
  no nic,chamstwo,buta i arogancja to typowe dla lewaków... 4 godziny temu.
 • Ewa powiedział(a) Więcej
  nadal nie rozumiesz no nic brak mózgu to normalka u pisowców  15 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM