sobota 26.09.2020

Imieniny: Justyny Cypriana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jakie były skutki wichury w powiecie średzkim?

Jakie były skutki wichury w powiecie średzkim?

26.02. 2020

W minioną niedzielę, od wczesnych godzin porannych pojawiały się komunikaty, w których synoptycy zapowiadali na naszym terenie wystąpienie wiatrów sięgających w porywach do 110 km/h.

Wiało mocno przez dwa dni, strażacy z powiatu średzkiego odnotowali 18 wezwań i pomimo, że przewidywania nie napawały optymizmem, strat nie odnotowano zbyt dużo. Największe były w gminie Miękinia. Wśród wspomnianych zgłoszeń, aż 11 dotyczyło tego terenu.

Jednak pierwsze jakie strażacy otrzymali w niedzielę 23 lutego po godzinie 20:00 dotyczyło terenu gminy Malczyce. W miejscowości Kwietno przewróciło się drzewo na drogę, blokując przejazd.

- Kolejne zgłoszenia napływały systematycznie, co godzinę – mówi Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. - Kilka minut po godzinie 20:00 dyżurny KP PSP otrzymał zgłoszenie dotyczące zerwanego poszycia dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Prężyce. Silny wiatr zerwał około 20 metrów kwadratowych blachy. Panujące wówczas warunki atmosferyczne bardzo utrudniały pracę strażakom, szczególnie na wysokości –  podkreśla strażak.

Również w niedzielę, około godziny 21:00, powiadomiono średzką straż o uszkodzonej części komina w miejscowości Prężyce, która upadając zniszczyła fragment poszycia dachu. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, niestety silny wiatr uniemożliwił wówczas podjęcie prac na wysokości – wyjaśnia rzecznik KP PSP.

Pomimo, że z kolejnymi godzinami porywy wiatru powoli ustępowały, strażacy wciąż odbierali zgłoszenia.

24 lutego, po godzinie 06:00, zostali powiadomieni o uszkodzonym szybie wentylacyjnym hali sportowej w Pisarzowicach, z kolei po godzinie 15:00 podjęto prace związane z usunięciem powalonego drzewa na cmentarzu parafialnym w Miękini. Niestety, upadająca brzoza uszkodziła kilka nagrobków. 

25 lutego, około 11:00, dyżurny otrzymał zgłoszenie dot. zniszczonego w czasie wichury poszycia dachu kościoła w miejscowości Głoska. - Działania strażaków polegały miedzy innymi na zabezpieczeniu zwisających dachówek – mówi D. Domaradzki.

(kb) /fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Proszę podać nazwiska i pokazać mordy tych co zagłosowali za sprzedażą szpitala.
Oni myślą, że Średzianom można sprzedawać kit. Wielu Średzian mieszkało lub mieszka w USA czy na za...
To nie jest restauracja. To wygląda na biurową stołówkę.
Mieszkam w dużym zachodnio -europejskim mieście . I nie zdziwilem się. Tak jak myślałem. To nie Pary...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.