piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Jakie dania w tym roku są najlepsze w powiecie średzkim?

Jakie dania w tym roku są najlepsze w powiecie średzkim?

Cz, 26.09.2019 23:21

Kolejna rywalizacja zakończyła tegoroczny konkurs kulinarny „Najlepsze w powiecie średzkim” organizowany przez powiat. Koniec sezonu letniego, więc było nie tylko smacznie, ale i kolorowo. W minioną sobotę 21 września spotkali się ponownie na teranie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Środzie Śląskiej, by spośród 6 drużyn wyłonić tę, która przygotuje najsmaczniejszą zupę jarzynową.

Nietypową, bo tajską przygotowały panie ze Stowarzyszenia Mój Szczepanów. Ugotowana na bazie mięsa drobiowego z dodatkami cukini, papryki i odrobiną curry, zabielona mleczkiem kokosowym, skradła serca smakoszom dań ostrych. Kolejną wymyślną jarzynówkę ugotowało Koło Gospodyń Średzkich. Była to bezglutenowa zupa - krem. Czterokolorowa potrawa ("Cztery pory roku") przyciągała wzrok, bo w końcu podobno człowiek też "je oczami". Na stole nie zabrakło jesiennych dekoracji oraz przygotowanych waz z królowej jesieni - dyni.

Po degustacji przystąpiono do oceny. - Jest to ostatnia odsłona tegorocznej edycji. Chcielibyśmy jako jury, aby każda uczestnicząca w dzisiejszym gotowaniu grupa została nagrodzona, jednak pozostając przy standardach, tylko jedna otrzyma tytuł najlepszej i najsmaczniejszej zupy jarzynowej - podkreślał wicestarosta średzki Sebastian Burdzy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za udział oraz bon podarunkowy od restauracji Al Lago. Wyróżnienia i kuchenne urządzenia elektroniczne ufundowane przez właścicieli sklepu Merkury trafiły do sołectwa Wilkszyn i Stowarzyszenia Mój Szczepanów. Bon do restauracji Al Lago oraz dyplom za udział otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rachowa. Bon podarunkowy o wartości 300 złotych za zajęcie III miejsca otrzymało Koło Gospodyń Średzkich oraz za zajęcie II miejsca Proszków Gotuje.

Najlepszymi okazały się Jastrzębianki, które pomimo swojej żeńskiej nazwy w zespole gościły mężczyznę. Jastrzębianki przygotowały tradycyjną pyszną zupę jarzynową, tym samym otrzymując bon do restauracji Al Lago, dyplom za udział oraz bon podarunkowy o wartości 1000 złotych za zajęcie I miejsca.

Jak poinformowali nas organizatorzy, najlepsze dania przygotowane w drugiej edycji konkursu „Najlepsze w powiecie średzkim” zostaną zaprezentowane na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się w grudniu na średzkim rynku. Jednocześnie już dziś Powiat Średzki zaprasza do składania propozycji kolejnych kategorii do planowanej III edycji konkursu. 

Przypominamy, że podczas pierwszej edycji były to:

PIEROGI - Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne Adsum, Chomiąża

ŻUREK - Smakosze, Środa Śląska

SZARLOTKA - Smakosze, Środa Śląska

POLSKIE I SWOJSKIE GRILLOWANIE - Jastrzębianki + Jastrząb, Jastrzębce

DANIE Z ZIEMNIAKA - Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich, Konary

NALEŚNIKI -  Jastrzębianki + Jastrząb, Jastrzębce

Druga edycja pozwoliła wyłonić zwycięzców, którzy przyrządzali:

DANIE Z JAJKA - Ciechowianki, Ciechów

WEGETARIAŃSKIE DANIE GRILLOWE - Koło Gospodyń Wiejskich, Szczepanów

PLACKI ZIEMNIACZANE - Wilkszyn

ZUPĘ JARZYNOWĄ - Jastrzębianki, Jastrzębce

Gratulujemy!

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • Głowa pełna pomysłów powiedział(a) Więcej
  Jak to zmieścisz na znakach wskazujących dojazd? Do "... 47 minut temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Drogi Gromie, patrząc na twój poziom wypowiedzi, to... 47 minut temu.
 • sam sobie radż powiedział(a) Więcej
  Złodzieje czują się bezkarni, gdyż policja działa... 2 godziny temu.
 • Hieronim powiedział(a) Więcej
  Warto znać  Wyklętych - Niezłomnych z powiatu... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…