Imieniny:

33 lata


Jarmark Wielkanocny w CeKA pełen atrakcji [zdjęcia]


Do historii przeszedł pierwszy Wielkanocny Jarmark organizowany przez Powiat Średzki i Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Choć pogoda nie należała do łaskawych udało się zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje.




Fot. RFP Fot. RFP


Skomentuj

Pierwszą z atrakcji był marsz po bazie i gałązki do wielkanocnych palm. Następnie pod namiotem odbyły się pierwsze w tym roku potyczki kulinarne pt. “Smaki Wielkanocy”. Ich zwycięzcą została Familia Wilkszyn, a sam konkurs był ponownie kulinarną ucztą.

Ze względu na niepewną pogodę wszystkich wystawców ulokowano w sali widowiskowej Centrum. Na stoiskach można było nabyć różnego rodzaju, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, m.in. koszyczki, pisanki, palmy, serwetki, obrazki, baranki, zajączki, a także ciasta, miody i inne lokalne trunki.

Miłośnicy prac ręcznych mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Dużo pozytywnych emocji wzbudził turniej rodzinny z jajem. Zwieńczeniem Jarmarku był koncert zespołu Mokosza, który zaprezentował piękne polskie utwory, m.in. Stanisława Moniuszki.

To była bardzo emocjonująca sobota i liczymy, że uczestnicy Jarmarku - goście, wystawcy, startujący w konkursach, a także jego partnerzy - się z nami zgodzą. Dziękujemy Wam za przybycie i stworzenie świątecznego klimatu!

Nasze wydarzenie wsparli jak zwykle niezawodni:
-Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej,
-Mrówka Składbud Środa Śląska,
-"Klub Turystyki Wszelakiej",
-77 Grunwaldzka Średzka Drużyna Starszoharcerska "Busola",
-13 Grunwaldzka Średzka Drużyna Harcerska "Krzesiwo",
- Kraina Łęgów Odrzańskich,
a konkurs kulinarny:
- Dolnośląskie Młyny S.A,
- Sztuka Restaurant - Mariusz Komenda,
- Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego.

Powiat Średzki - RFP


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!




 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 reklama@roland-gazeta.pl