piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Jechał pijany motorowerem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności
Kierujący motorowerem, który został zatrzymany przez patrol średzkiej drogówki miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wyjechał na drogę publiczną.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


 W godzinach popołudniowych, na jednej z ulic na terenie powiatu średzkiego funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zauważyli kierującego motorowerem, który swoim sposobem jazdy sprawiał wrażenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Już podczas pierwszych rozmów policjanci wyczuli woń alkoholu z ust kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 33-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje  asp. szt. Marata Stefanowska z KPP w Środzie Śląskiej.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują

Średzcy policjanci kolejny raz przypominają, że osoby, które decydują się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu, wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko własnego, ale też innych użytkowników dróg.

Apelujemy o trzeźwą w przenośni i dosłownie jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych. Każdy przecież widzi, co dzieje się za oknem. Zalegający na drodze śnieg, czy błoto oraz opady deszczu lub śniegu przy szybko zapadającym zmroku znaczenie utrudniają jazdę i ograniczają widoczność.

Pamiętajmy, że pośpiech w szczególności na drodze jest złym doradcą, dlatego też wspólnie zadbajmy o swoje oraz innych bezpieczeństwo.

(rol/ms)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…