piątek 29.05.2020

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jechał skradzionym rowerem miejskim - trafił do aresztu

Jechał skradzionym rowerem miejskim - trafił do aresztu

02.08. 2019

Jechał drogą krajową na kradzionym rowerze miejskim. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy i trafił do policyjnego aresztu.

- Policjanci ze średzkiej drogówki podczas patrolu drogi krajowej nr 5 zauważyli rowerzystę, który jechał rowerem wyglądem wskazującym na to, że może pochodzić z wypożyczalni. Po wylegitymowaniu osoby oraz sprawdzeniu jednośladu okazało się, że 41-letni mieszkaniec Legnicy poruszał się rowerem miejskim należącym do jednej z wrocławskich firm i znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od strefy, w obrębie której wyłącznie powinien się poruszać.

Mężczyzna nie potrafił określić miejsca, z którego zabrał rower. Oświadczył, że jednoślad znalazł  przy dworcu kolejowym we Wrocławiu, a ponieważ został wyproszony z pociągu z powodu braku biletu, postanowił wrócić na rowerze do swojego miejsca zamieszkania.

Po skontaktowaniu się z przedstawicielem firmy, której rower stanowi własność, policjanci ustalili, że rower został wypożyczony kilka dni wcześniej przez kobietę i prawdopodobnie po jego zwróceniu nie został zablokowany. Termin wypożyczenia minął, a rower nie został zwrócony w wyznaczone miejsce - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, natomiast rower zabezpieczono do czasu odbioru przez właściciela.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut przywłaszczenia mienia, którego wartość właściciel wycenił na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. 41-latek, który był już wcześniej karany, przyznał się do zarzucanego mu czynu - dodaje policjantka.

Przestępstwo przywłaszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. kpp

 

 
Komentarzy (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

Proszę o stanowisko dotyczące zadanego pytania przez innych. Dlaczego średzka Policja patroluje drogę krajową nr 5 jak to ma się do gminy/powiatu ? U nas w gminie jest już samopas nikt nie pilnuje bezpieczeństwa i nie łapie wariatów.

This comment was minimized by the moderator on the site

Człowieku ty chyba nie znasz naszego powiatu ,,droga krajowa nr 5 zaczyna się na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach i ciągnie się w kierunku Strzegomia i granicy z Czechami. Czasem lepiej nic nie pisać nie posiadając żadnej wiedzy?

This comment was minimized by the moderator on the site

to średzka policja jeździ drogą krajową nr 5 nie chce mi się w to wierzyć ale niech będzie:)

This comment was minimized by the moderator on the site

Posterunek Policji w Kostomłotach podlega pod Środę Śląską, DK5 zaczyna się przecież na wiadukcie nad A4 na zjeździe w Kostomłotach. Stąd możliwa obecność średzkiej policji w tamtym miejscu.

This comment was minimized by the moderator on the site

10 000?? To nie pomyłka?

This comment was minimized by the moderator on the site

coś drogi ten rower....

This comment was minimized by the moderator on the site

I to jest pierwszy sygnał, że potrzeba takich rowerów w Środzie Śląskiej!

This comment was minimized by the moderator on the site

Droga krajowa nr 5 a środa śląska !?!?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze komentarze

Ale to prawda , dawne przedszkole koło parku, po remoncie stoi puste i niewykorzystane. To samo z bu...
Jeśli w temacie zagospodarowania centrum Wilkszyna, przypisywane są jakiekolwiek zasługi pań - radne...
Warto uczyć się języków obcych. Żeby nie być Dolce far NIENTE- jak Platforma Obywatelska. Partia ma...
Zauważyłem że pierwszy raz burmistrz nie zabrał głosu po pytaniu radnego R o łączeniu klas w szkołac...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…