piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jechali z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym

Jechali z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym

09.11. 2020
 •  

W ostatnich dniach policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali na drogach powiatu kilka praw jazdy.

Przez ostatnich kilka dni funkcjonariusze średzkiej drogówki zatrzymali sześciu kierujących pojazdami, którzy jadąc w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. W każdym takim przypadku zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto mundurowi nałożyli na sprawców wykroczeń drogowych mandaty karne a także przypisali im punkty karne.

Do przekroczeń prędkości w terenie zabudowanym doszło zarówno na drodze krajowej 94, jak też na drogach powiatowych. W dwóch przypadkach kierujący znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

40-letni mieszkaniec Wrocławia jadąc pojazdem marki Kia przy obowiązującej w terenie zabudowanym 50-tce jechał z prędkością 111 km/h, natomiast 24-letni średzianin dopuszczalną przepisami prędkość przekroczył aż o 92 km, poruszając się z prędkością 142 km/h. Ponieważ młody kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, policjanci nałożyli na niego mandat karny za brak wymaganego podczas kontroli dokumentu, a także wystosowali zawiadomienie do starosty o popełnionym wykroczeniu.

Policja przypomina!

Średzcy policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także o zachowanie ostrożności na drodze. Kierujący pojazdami, ale również piesi i rowerzyści, powinni uwzględnić aktualne warunki atmosferyczne, które szczególnie w okresie jesiennozimowym, bywają niekorzystne i wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zmianę sposobu jazdy czy poruszania się.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska / fot. policja.pl

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... godzinę temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... godzinę temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 3 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 3 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.