niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

Śr, 24.06.2020 11:14

Policjanci patrolujący nocą ulice Środy Śląskiej zauważyli pojazd marki Peugeot. Podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.Kierujący włączył kierunkowskaz sugerujący zamiar skrętu w prawo, po czym nagle skręcił w przeciwnym kierunku i gwałtownie zahamował. Następnie otworzył drzwi i wybiegł z pojazdu.

Próba ucieczki nie powiodła się, bowiem mężczyzna już po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariusza. W tym samym czasie policjantka uniemożliwiła opuszczenie pojazdu przez pasażerów.

Jak się okazało kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości mając ponad pół promila alkoholu. To jednak nie wszystko. 35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę oraz sądy we Wrocławiu oraz Lubinie do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna był też poszukiwany listem gończym przez sąd we Wrocławiu celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało mężczyzna prowadził pojazd, zresztą nie po raz pierwszy, pomimo obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast samochód, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Peugeota, który został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Ku zaskoczeniu policjantów również drugi z mężczyzn był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności. Chcąc jednak uniknąć zatrzymania podczas legitymowania 48-latek podał nieprawdziwe dane. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba, na którą się powołuje, nie istnieje. Jednak, kiedy funkcjonariusze ujawnili przy nim dowód osobisty, noszący ślady podrobienia, który figurował jako utracony, mężczyzna podał prawidłowe dane. Również on został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Ponadto w pojeździe policjanci ujawnili maczetę, wiatrówkę z magazynkiem oraz sprzączkę do paska w kształcie kastetu. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, do czego służą im wymienione przedmioty.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie po przedstawieniu im kolejnych zarzutów doprowadzeni do zakładu karnego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 35-latkowi zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc już uprzednio skazanym za podobne przestępstwa.

Ponadto obaj mężczyźni odpowiedzą za pomocnictwo do przestępstwa podrobienia dokumentów w postaci dowodów osobistych poprzez dostarczenie swoich zdjęć.

Przestępstwo podrobienia dokumentu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Taką samą odpowiedzialność ponosi osoba, która pomaga w popełnieniu tego przestępstwa.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 13 minut temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 22 minut temu
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 3 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …