czwartek 30.05.2024

Imieniny: Karola Ferdynanda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

2 CommentsPolicjanci patrolujący nocą ulice Środy Śląskiej zauważyli pojazd marki Peugeot. Podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.Kierujący włączył kierunkowskaz sugerujący zamiar skrętu w prawo, po czym nagle skręcił w przeciwnym kierunku i gwałtownie zahamował. Następnie otworzył drzwi i wybiegł z pojazdu.

Próba ucieczki nie powiodła się, bowiem mężczyzna już po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariusza. W tym samym czasie policjantka uniemożliwiła opuszczenie pojazdu przez pasażerów.

Jak się okazało kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości mając ponad pół promila alkoholu. To jednak nie wszystko. 35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę oraz sądy we Wrocławiu oraz Lubinie do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna był też poszukiwany listem gończym przez sąd we Wrocławiu celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało mężczyzna prowadził pojazd, zresztą nie po raz pierwszy, pomimo obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast samochód, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Peugeota, który został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Ku zaskoczeniu policjantów również drugi z mężczyzn był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności. Chcąc jednak uniknąć zatrzymania podczas legitymowania 48-latek podał nieprawdziwe dane. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba, na którą się powołuje, nie istnieje. Jednak, kiedy funkcjonariusze ujawnili przy nim dowód osobisty, noszący ślady podrobienia, który figurował jako utracony, mężczyzna podał prawidłowe dane. Również on został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Ponadto w pojeździe policjanci ujawnili maczetę, wiatrówkę z magazynkiem oraz sprzączkę do paska w kształcie kastetu. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, do czego służą im wymienione przedmioty.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie po przedstawieniu im kolejnych zarzutów doprowadzeni do zakładu karnego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 35-latkowi zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc już uprzednio skazanym za podobne przestępstwa.

Ponadto obaj mężczyźni odpowiedzą za pomocnictwo do przestępstwa podrobienia dokumentów w postaci dowodów osobistych poprzez dostarczenie swoich zdjęć.

Przestępstwo podrobienia dokumentu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Taką samą odpowiedzialność ponosi osoba, która pomaga w popełnieniu tego przestępstwa.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

taxi stas

komnet internet

glory

Nie przegap tych artykułów.