sobota 31.10.2020

Imieniny: Urbana Saturnina

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

24.06. 2020

Policjanci patrolujący nocą ulice Środy Śląskiej zauważyli pojazd marki Peugeot. Podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.

Kierujący włączył kierunkowskaz sugerujący zamiar skrętu w prawo, po czym nagle skręcił w przeciwnym kierunku i gwałtownie zahamował. Następnie otworzył drzwi i wybiegł z pojazdu.

Próba ucieczki nie powiodła się, bowiem mężczyzna już po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariusza. W tym samym czasie policjantka uniemożliwiła opuszczenie pojazdu przez pasażerów.

Jak się okazało kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości mając ponad pół promila alkoholu. To jednak nie wszystko. 35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę oraz sądy we Wrocławiu oraz Lubinie do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna był też poszukiwany listem gończym przez sąd we Wrocławiu celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało mężczyzna prowadził pojazd, zresztą nie po raz pierwszy, pomimo obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast samochód, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Peugeota, który został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Ku zaskoczeniu policjantów również drugi z mężczyzn był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności. Chcąc jednak uniknąć zatrzymania podczas legitymowania 48-latek podał nieprawdziwe dane. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba, na którą się powołuje, nie istnieje. Jednak, kiedy funkcjonariusze ujawnili przy nim dowód osobisty, noszący ślady podrobienia, który figurował jako utracony, mężczyzna podał prawidłowe dane. Również on został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Ponadto w pojeździe policjanci ujawnili maczetę, wiatrówkę z magazynkiem oraz sprzączkę do paska w kształcie kastetu. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, do czego służą im wymienione przedmioty.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie po przedstawieniu im kolejnych zarzutów doprowadzeni do zakładu karnego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 35-latkowi zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc już uprzednio skazanym za podobne przestępstwa.

Ponadto obaj mężczyźni odpowiedzą za pomocnictwo do przestępstwa podrobienia dokumentów w postaci dowodów osobistych poprzez dostarczenie swoich zdjęć.

Przestępstwo podrobienia dokumentu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Taką samą odpowiedzialność ponosi osoba, która pomaga w popełnieniu tego przestępstwa.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo!!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo Policjanty więcej takich interwencji w godzinach nocnych ,jeździ po tej Środzie kupę obcych lumpów,na obcych numerach i patrzą czają co tu okraść,gdzie się włamać ,kogo napaść,brawo Policjanty tak trzymać.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Kiedyś na studiach rozmawialiśmy o eugenice i o tym jak eliminowano niepełnosprawnych z społeczeństw...
Przedsiebiorca skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
Od poniedziałku zaczną się zwolnienia z pracy .Po co komu zadymiarze jeszcze założą związki zawodowe...
Gdyby natura chciała. To slowa Goski Kidawy - Błądzącej . To by wam dała rozum czerwone blyskawice ....
Ż takim zasobem słów i kulturą to ta młodzież ma marne szanse na godne życie w Europie.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.