czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

Jeden uciekał, drugi podał fałszywe dane...

24.06. 2020

Policjanci patrolujący nocą ulice Środy Śląskiej zauważyli pojazd marki Peugeot. Podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.

Kierujący włączył kierunkowskaz sugerujący zamiar skrętu w prawo, po czym nagle skręcił w przeciwnym kierunku i gwałtownie zahamował. Następnie otworzył drzwi i wybiegł z pojazdu.

Próba ucieczki nie powiodła się, bowiem mężczyzna już po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariusza. W tym samym czasie policjantka uniemożliwiła opuszczenie pojazdu przez pasażerów.

Jak się okazało kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości mając ponad pół promila alkoholu. To jednak nie wszystko. 35-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę oraz sądy we Wrocławiu oraz Lubinie do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna był też poszukiwany listem gończym przez sąd we Wrocławiu celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Jakby tego było mało mężczyzna prowadził pojazd, zresztą nie po raz pierwszy, pomimo obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast samochód, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny Peugeota, który został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Ku zaskoczeniu policjantów również drugi z mężczyzn był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary pozbawienia wolności. Chcąc jednak uniknąć zatrzymania podczas legitymowania 48-latek podał nieprawdziwe dane. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba, na którą się powołuje, nie istnieje. Jednak, kiedy funkcjonariusze ujawnili przy nim dowód osobisty, noszący ślady podrobienia, który figurował jako utracony, mężczyzna podał prawidłowe dane. Również on został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Ponadto w pojeździe policjanci ujawnili maczetę, wiatrówkę z magazynkiem oraz sprzączkę do paska w kształcie kastetu. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, do czego służą im wymienione przedmioty.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie po przedstawieniu im kolejnych zarzutów doprowadzeni do zakładu karnego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 35-latkowi zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, będąc już uprzednio skazanym za podobne przestępstwa.

Ponadto obaj mężczyźni odpowiedzą za pomocnictwo do przestępstwa podrobienia dokumentów w postaci dowodów osobistych poprzez dostarczenie swoich zdjęć.

Przestępstwo podrobienia dokumentu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Taką samą odpowiedzialność ponosi osoba, która pomaga w popełnieniu tego przestępstwa.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo!!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo Policjanty więcej takich interwencji w godzinach nocnych ,jeździ po tej Środzie kupę obcych lumpów,na obcych numerach i patrzą czają co tu okraść,gdzie się włamać ,kogo napaść,brawo Policjanty tak trzymać.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego
jest taki łepek z zielonego auta co ciongle kreci sie po wioskach i goni temat moze to on
W znacznej większości krajów obywatele swój język ojczysty znają i go nie kalają w taki spos...
Ot ci sukces 4 sadzoneczki Siejki brawo

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…