poniedziałek 09.12.2019

Imieniny: Wieslawa Leokadii

 
Jeżdżą pijani i z zakazami... - Raport policji

Jeżdżą pijani i z zakazami... - Raport policji

25.10. 2018

W minionym tygodniu (15-21 października 2018 r.) funkcjonariusze policji z naszego powiatu interweniowali 122 razy. Patrol drogowy został wysłany do 17 kolizji i zatrzymał trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali również 6 osób na gorącym uczynku.

15.10.2018 r., o godzinie 18:43 na 62 km DK94  policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego samochodem marki Opel, który znajdował się w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna został ujęty przez innego uczestnika ruchu, którego uwagę zwróciło dziwne zachowanie kierowcy Opla. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 43-letniego mieszkańca powiatu  średzkiego. Jak się okazało miał on ponad dwa promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności  – wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Tego samego dnia o godzinie 23:46, na terenie gminy Kostomłoty, średzcy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem 25-latka, który posiadał zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a pojazd przekazano osobie uprawnionej. 

Jak informuje policjantka: 17. października, o godzinie  17:36, na terenie gminy Malczyce policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Ford (lat 49), który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację