niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Jubileuszowe obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej w Środzie Śląskiej

Jubileuszowe obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej w Środzie Śląskiej

Pt, 02.08.2019 12:09

25 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej obchodzili uroczystość z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Była to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia osiągnięć funkcjonariuszy i pracowników średzkiej Policji oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne.


Uroczyste obchody były także sposobnością do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinsp. Robert Frąckowiak oraz licznie przybyli zaproszeni goście. Obchody z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Piotra Marcinowa. Następnie miało miejsce uroczyste wprowadzenie sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i odegranie hymnu państwowego.

Święto Policji w powiecie średzkim swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządu lokalnego oraz służb i instytucji współpracujących ze średzką Policją, którym Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej podinsp. Dariusz Smoliński podziękował za dobrą współpracę i podkreślił, że ich pomoc oraz życzliwość stanowi wsparcie dla policjantów w realizacji ich codziennych obowiązków.

Zarówno policjantom, jak i pracownikom cywilnym Policji Komendant podziękował za zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, a ich rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie w codziennej, służbie pełnionej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu średzkiego.

Komendant podkreślił, że praca w Policji to służba i poświęcenie na rzecz społeczeństwa. To codzienne, żmudne i nie zawsze dostrzegalne wysiłki w celu ochrony zdrowia, życia oraz dbałość o mienie obywateli. Policjanci są w służbie dzień i w nocy, podczas świąt i uroczystości, zawsze wtedy, gdy inni wypoczywają z najbliższymi – policjantom niejednokrotnie brak tego czasu dla własnej rodziny.

Święto Policji to czas awansów i wyróżnień. Część uroczystości dotyczącą awansów rozpoczęło odczytanie rozkazu personalnego Komendanta Głównego Policji o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów starszych Policji. Komendant Powiatowy Policji nadkom. Dariusz Smoliński awansował na stopień podinspektora, natomiast I Zastępca Komendanta Powiatowego podinspektor Dariusz Matuszczyk awansował na stopień młodszego inspektora.

W bieżącym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na wyższe stopnie policyjne awansowało 24 funkcjonariuszy. Wyróżniający się policjanci i pracownicy komendy otrzymali nagrody od przedstawicieli samorządów gmin oraz powiatu.

W dalszej części uroczystości nastąpiły przemówienia zaproszonych gości.

Wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji Komendant Powiatowy podinsp. Dariusz Smoliński podziękował za ich ofiarną i trudną pracę.

Awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Nutka powiedział(a) Więcej
  W związku z tym, że już wiemy gdzie można się zaszczepić, proszę o podanie również... Mniej niż minutę temu
 • Opoka powiedział(a) Więcej
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie. 2 godziny temu.
 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... 2 godziny temu.
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…