poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Leona Ireneusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas
20 maja br. we Wrocławiu odbył się Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas. W uroczystości wzięło udział ponad dwustu wolontariuszy z całej Diecezji Wrocławskiej, w tym SK Caritas ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Środzie Śląskiej wraz z opiekunami – Ewą Ek i Pawłem Wenderskim.

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Na początku spotkania zgromadzonych przywitał bp Maciej Małyga, który urodził się w mieście skarbów. Obecny był również dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej ks. Dariusz Amrogowicz, który zaprosił wszystkich do wspólnego odmówienia Litanii Loretańskiej. Po modlitwie biskup Maciej pobłogosławił medaliki przedstawiające Madonnę Adorującą, inaczej zwaną Matką Bożą Zwycięską, które wręczono każdemu wolontariuszowi. Następnie ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz Archikatedry opowiedział historię ołtarza Andreasa Jerina oraz pokazał i omówił każdy ornament znajdujący się na zabytkowym pentaptyku.

Po części oficjalnej odbyły się warsztaty, gry terenowe, zwiedzano z przewodnikiem katedrę i wieżę widokową, z której rozciągała się piękna panorama stolicy Dolnego Śląska i okolicznych miejscowości. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem serwowanym w ogrodach tumskich w towarzystwie organizatorów, zacnych gości i wolontariuszy.

Bardzo dziękujemy panom - Robertowi Jadwiszczakowi i Pawłowi Trawce za zaproszenie i mamy nadzieję spotkać się w przyszłości w tak doborowym towarzystwie.

Opiekunowie SK Caritas
ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Środzie Śląskiej

  • Tadek powiedział(a) Więcej
    Brawo Udanin,dużo u Was się dzieje,wspaniałe koncerty-brawo.Może tak kiedyś byście zaprosili D. Żukowską A.Koryckiego wspaniali artyści,mili... 14 minut temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    Jest impreza! Przyjdź i szybko w tłum się wmieszaj! To wszystko jest dla nas! DJ SEBA featuring ADAŚ. godzinę temu.
  • Lukaszenko powiedział(a) Więcej
    W Rachowie trzy zastępy straży pożarnej usuwało gniazdo os... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…