Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kolejna inwestycja powiatowo-gminna zakończona

Kolejna inwestycja powiatowo-gminna zakończona

18.08. 2020

9 czerwca podpisano umowę, dzisiaj oficjalnie odebrano powiatowo-gminną inwestycję w Malczycach.

Zadanie objęło budowę 336 metrów jednostronnego chodnika o nawierzchni asfaltowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Górną w kierunku Mazurowic oraz budowę progu spowalniającego ruch. W jego ramach wybrukowano też plac przy Odrze, obok targowiska.

Postępowanie przetargowe wygrała firma Masy Polskie z Lubina i wywiązała się z niego wzorcowo. Z firmą tą nasz powiat współpracował już przy modernizacji drogi transportu rolnego w Lutyni w 2019 roku. Zadanie w Malczycach kosztowało 182 tys. zł, i po połowie sfinansowali je partnerzy przedsięwzięcia tj. powiat średzki i gmina Malczyce.

– Obecnie jesteśmy na etapie typowania wspólnie z gminami zadań do przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu oraz przygotowywania dokumentacji technicznej. Koniunktura na rynku budowlanym jest tak dobra, że jeszcze  w tym roku chcielibyśmy ogłosić przetargi, z terminem realizacji zdania w 2021 roku – podsumowuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu odpowiedzialny za inwestycje drogowe.

Warto wspomnieć, że Program Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego zbiera bardzo pozytywne oceny i  zarząd powiatu w Środzie Śląskiej rozważa możliwość podwojenia kwoty na przyszłoroczne zadania. Dotychczas było to po 100 tys. zł na każde zdanie od każdego z partnerów.

(rfp)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Miny nie tęgie, więc szału nie ma. Kto to w ogóle zaprojektował i po co? Chodnik do działek kończący się w połowie wjazdu na działki, brak wypełnienia pomiędzy nowym krawężnikiem a starym asfaltem. O kostce koło byłej przeprawy promowej nie wspomnę. Pozostawiony bałagan, kupa piachu koło pomnika, już się pojawiły dziury pomiędzy asfaltem a kostką dziwne spady i nierówności słowem dramat. Taki jak nasz guru KIM z Malczyc.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Trudno się czyta te komentarze, zbierajmy i jeszcze raz zbierajmy malkontenci
Cel szcytny, inicjatywa fakna. Tylko dlaczego znowu musze patrzeć na gębe wójta??? Czy naprawde on m...
bardzo potrzebna inwestycja , czekam z niecierpliwością na otwarcie
Moja trzyosobowa rodzina 3kg nakrętek zbiera około 2 miesiące, są to nakrętki od mleka, wody mineral...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

11.10.2020 15:30 sds wrote:

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Filia w Piersnie zatrudni palacza c.o. Wymagane aktualne uprawnienia. Kontakt 71/ 359 59 59&nbs…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.