sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Kolejna inwestycja powiatowo-gminna zakończona

Kolejna inwestycja powiatowo-gminna zakończona

Wt, 18.08.2020 18:43

9 czerwca podpisano umowę, dzisiaj oficjalnie odebrano powiatowo-gminną inwestycję w Malczycach.Zadanie objęło budowę 336 metrów jednostronnego chodnika o nawierzchni asfaltowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Górną w kierunku Mazurowic oraz budowę progu spowalniającego ruch. W jego ramach wybrukowano też plac przy Odrze, obok targowiska.

Postępowanie przetargowe wygrała firma Masy Polskie z Lubina i wywiązała się z niego wzorcowo. Z firmą tą nasz powiat współpracował już przy modernizacji drogi transportu rolnego w Lutyni w 2019 roku. Zadanie w Malczycach kosztowało 182 tys. zł, i po połowie sfinansowali je partnerzy przedsięwzięcia tj. powiat średzki i gmina Malczyce.

– Obecnie jesteśmy na etapie typowania wspólnie z gminami zadań do przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu oraz przygotowywania dokumentacji technicznej. Koniunktura na rynku budowlanym jest tak dobra, że jeszcze  w tym roku chcielibyśmy ogłosić przetargi, z terminem realizacji zdania w 2021 roku – podsumowuje Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu odpowiedzialny za inwestycje drogowe.

Warto wspomnieć, że Program Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego zbiera bardzo pozytywne oceny i  zarząd powiatu w Środzie Śląskiej rozważa możliwość podwojenia kwoty na przyszłoroczne zadania. Dotychczas było to po 100 tys. zł na każde zdanie od każdego z partnerów.

(rfp)
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 9 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 9 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 9 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 10 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 14 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM