niedziela 03.12.2023

Imieniny: Franciszka Ksawerego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu. Brawa za obywatelską postawę!

SkomentujW „majówkowy” poniedziałek średzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że po drodze krajowej nr 94 porusza się pojazd, którego sposób jazdy może wskazywać na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Podejrzenie jednego z uczestników ruchu okazało się być trafne.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Zgłaszający mężczyzna jadąc z rodziną drogą krajową nr 94 w kierunku Wrocławia zauważył pojazd osobowy marki Daewoo Matiz, którego kierujący w dziwny sposób się zachowywał -  jechał całą szerokością jezdni, nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Mężczyzna postanowił zgłosić swoje podejrzenie na numer alarmowy, a następnie zatrzymać kierującego i sprawdzić czy nic niepokojącego nie dzieje się z nim.

- Gdy kierujący Matizem zatrzymał swój samochód w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego, zgłaszający mężczyzna od razu podjął próbę zabrania mu kluczyków ze stacyjki, w tym samym momencie wyczuwając od niego woń alkoholu, zauważył również, że kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz ma znaczne problemy z utrzymaniem równowagi. Niestety w tym momencie nie udało mu się go ująć, nietrzeźwy kierujący gdy usłyszał, że Policja już jedzie na miejsce odepchnął zgłaszającego i odjechał - informuje sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń z KPP w Środzie Śląskiej. - Zgłaszający podjął kolejną próbę i pojechał za nim. Nietrzeźwy kierujący szybko odjechał, kierując się do innej miejscowości, tam zatrzymał samochód i uciekł. Pozostawił swoje auto i nieopodal ukrywał się w krzakach. Średzcy funkcjonariusze dojechali na miejsce zdarzenia, a chwilę później nieodpowiedzialny mężczyzna był już zatrzymany.

Jak się później okazało był to 62-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego miał w sobie blisko dwa promile alkoholu. To jednak nie wszystko! 62-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi!

- Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał kilka zarzutów tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej człowieka w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi, kierowanie pojazdem nie mając do tego wymaganych uprawnień - wyjaśnia policjantka.

Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał się karze, teraz musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami swoich czynów.

- Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji - przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, niepokojące zachowanie innych uczestników ruchu i podejrzewają, że takie osoby mogą być pod wpływem alkoholu bądź innych środków należy im uniemożliwić kontynuowanie dalszej jazdy - podkreśla sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń - Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, dyspozytorzy przekażą informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mężczyzny i kobiety, którzy czując się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, zareagowali w sposób właściwy, być może zapobiegając tragedii. Policjanci kierują słowa podziękowania za wzorowe zachowanie i postawę godną naśladowania dla wszystkich świadków zdarzenia, którzy działali w słusznej sprawie!

Policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą wszystkie sygnały.

(rol/kpp)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.