wtorek 18.06.2024

Imieniny: Marka Elżbiety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu. Brawa za obywatelską postawę!

SkomentujW „majówkowy” poniedziałek średzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że po drodze krajowej nr 94 porusza się pojazd, którego sposób jazdy może wskazywać na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Podejrzenie jednego z uczestników ruchu okazało się być trafne.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Zgłaszający mężczyzna jadąc z rodziną drogą krajową nr 94 w kierunku Wrocławia zauważył pojazd osobowy marki Daewoo Matiz, którego kierujący w dziwny sposób się zachowywał -  jechał całą szerokością jezdni, nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Mężczyzna postanowił zgłosić swoje podejrzenie na numer alarmowy, a następnie zatrzymać kierującego i sprawdzić czy nic niepokojącego nie dzieje się z nim.

- Gdy kierujący Matizem zatrzymał swój samochód w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego, zgłaszający mężczyzna od razu podjął próbę zabrania mu kluczyków ze stacyjki, w tym samym momencie wyczuwając od niego woń alkoholu, zauważył również, że kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz ma znaczne problemy z utrzymaniem równowagi. Niestety w tym momencie nie udało mu się go ująć, nietrzeźwy kierujący gdy usłyszał, że Policja już jedzie na miejsce odepchnął zgłaszającego i odjechał - informuje sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń z KPP w Środzie Śląskiej. - Zgłaszający podjął kolejną próbę i pojechał za nim. Nietrzeźwy kierujący szybko odjechał, kierując się do innej miejscowości, tam zatrzymał samochód i uciekł. Pozostawił swoje auto i nieopodal ukrywał się w krzakach. Średzcy funkcjonariusze dojechali na miejsce zdarzenia, a chwilę później nieodpowiedzialny mężczyzna był już zatrzymany.

Jak się później okazało był to 62-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego miał w sobie blisko dwa promile alkoholu. To jednak nie wszystko! 62-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi!

- Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał kilka zarzutów tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej człowieka w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi, kierowanie pojazdem nie mając do tego wymaganych uprawnień - wyjaśnia policjantka.

Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał się karze, teraz musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami swoich czynów.

- Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji - przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, niepokojące zachowanie innych uczestników ruchu i podejrzewają, że takie osoby mogą być pod wpływem alkoholu bądź innych środków należy im uniemożliwić kontynuowanie dalszej jazdy - podkreśla sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń - Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, dyspozytorzy przekażą informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mężczyzny i kobiety, którzy czując się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, zareagowali w sposób właściwy, być może zapobiegając tragedii. Policjanci kierują słowa podziękowania za wzorowe zachowanie i postawę godną naśladowania dla wszystkich świadków zdarzenia, którzy działali w słusznej sprawie!

Policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą wszystkie sygnały.

(rol/kpp)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.