piątek 14.08.2020

Imieniny: Alfreda Euzebiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kolejny sukces podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

Kolejny sukces podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

28.11. 2019

To już po raz trzeci podopieczni ŚDS ze Środy Śl. zdobyli wyróżnienie i nagrody w wojewódzkim  etapie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Sztuka osób niepełnosprawnych”, którego organizatorem był PFRON.

Tegoroczny konkursu nosił tytuł ,,Podróże moich marzeń”. Honorowym Patronatem objęła go Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser – Duda.

Temat był inspirujący i przyjemny, dający niepowtarzalną możliwość podróżowania  po świecie marzeń i  wyobraźni. Prace oceniane były w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja, fotografia. Szeroka gama technik plastycznych i artystycznych dawała  pole do popisu  dla naszych podopiecznych. Każdy z nich mógł odnaleźć tę, w której najlepiej się czuje. Wyjątkowa oryginalność tych prac budziła nasze marzenia o miejscach, które chcielibyśmy zwiedzić.

17 października odbyła się uroczysta Gala Laureatów etapu wojewódzkiego, w trakcie której wyróżnienie odebrała Pani Danuta Sygiel, uczestniczka ŚDS w  Środzie Śląskiej za pracę pt. ,,Dookoła Świata” w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Na podium znaleźli się także uczestnicy filii w Piersnie - Pan Piotr Kuna i Pani Arletta Bilicz, których prace  zakwalifikowały się do ogólnopolskiego etapu. Pan Piotr otrzymał nagrodę za  zajęcie drugiego miejsca w kategorii rysunek i grafika - praca  zatytułowana ,,Kosmiczna podróż ” oraz nagrodę  za trzecie miejsce w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba - praca pt. „Wymarzony rejs  żaglowcem”. Pani Arletta  otrzymała trzecie miejsce w kategorii malarstwo i witraż - praca pt. ,,Podróż przez świat”.

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody w postaci bonów pieniężnych, które wręczył dyrektor dolnośląskiego oddziału PFRON, Pan Marcin Sokołowski. Placówki otrzymały pisemne podziękowania za uczestnictwo.

Także tym razem nasi podopieczni wykazali się fantazją i kreatywnością, tym samym udowadniając, że są wyjątkowo zdolni. Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów, a nagrodzonym - powodzenia w etapie ogólnopolskim.

Kadra ŚDS

praca piotramiejsce 2 kat. rysunek i grafika pt. kosmiczna podróż

Praca Piotra, miejsce 2, kat. rysunek i grafika, pt. ,,Kosmiczna podróż''

praca piotra miejsce 3kat. rzeźba kameralna i płaskorzeźba wymarzony rejs żaglowcem

Praca Piotra, miejsce 3, kat. rzeźba kameralna i płaskorzeźba pt. „Wymarzony rejs żaglowcem”

praca arletty miejsce 3 kat.malarstwo i witraż praca pt. podróż przez świat

Praca Arletty, miejsce 3, kat.malarstwo i witraż praca pt. ,,Podróż przez świat”

danuta sygiel wyróżnienie pracadookoła świata w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

Danuta Sygiel, wyróżnienie, praca pt. ,,Dookoła Świata” w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Piękne prace. Gratulację.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 13.08.2020 14:00 CET Until: 14.08.2020 19:00 CETpolski: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C. Spodziewaj się utrudnień. Wysoka temperatura powietrza może stanowić zagrożeni... więcej informacji.