poniedziałek 27.01.2020

Imieniny: Anieli Jerzego

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kolejny sukces podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

Kolejny sukces podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

28.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

To już po raz trzeci podopieczni ŚDS ze Środy Śl. zdobyli wyróżnienie i nagrody w wojewódzkim  etapie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Sztuka osób niepełnosprawnych”, którego organizatorem był PFRON.

Tegoroczny konkursu nosił tytuł ,,Podróże moich marzeń”. Honorowym Patronatem objęła go Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser – Duda.

Temat był inspirujący i przyjemny, dający niepowtarzalną możliwość podróżowania  po świecie marzeń i  wyobraźni. Prace oceniane były w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja, fotografia. Szeroka gama technik plastycznych i artystycznych dawała  pole do popisu  dla naszych podopiecznych. Każdy z nich mógł odnaleźć tę, w której najlepiej się czuje. Wyjątkowa oryginalność tych prac budziła nasze marzenia o miejscach, które chcielibyśmy zwiedzić.

17 października odbyła się uroczysta Gala Laureatów etapu wojewódzkiego, w trakcie której wyróżnienie odebrała Pani Danuta Sygiel, uczestniczka ŚDS w  Środzie Śląskiej za pracę pt. ,,Dookoła Świata” w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Na podium znaleźli się także uczestnicy filii w Piersnie - Pan Piotr Kuna i Pani Arletta Bilicz, których prace  zakwalifikowały się do ogólnopolskiego etapu. Pan Piotr otrzymał nagrodę za  zajęcie drugiego miejsca w kategorii rysunek i grafika - praca  zatytułowana ,,Kosmiczna podróż ” oraz nagrodę  za trzecie miejsce w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba - praca pt. „Wymarzony rejs  żaglowcem”. Pani Arletta  otrzymała trzecie miejsce w kategorii malarstwo i witraż - praca pt. ,,Podróż przez świat”.

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody w postaci bonów pieniężnych, które wręczył dyrektor dolnośląskiego oddziału PFRON, Pan Marcin Sokołowski. Placówki otrzymały pisemne podziękowania za uczestnictwo.

Także tym razem nasi podopieczni wykazali się fantazją i kreatywnością, tym samym udowadniając, że są wyjątkowo zdolni. Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów, a nagrodzonym - powodzenia w etapie ogólnopolskim.

Kadra ŚDS

praca piotramiejsce 2 kat. rysunek i grafika pt. kosmiczna podróż

Praca Piotra, miejsce 2, kat. rysunek i grafika, pt. ,,Kosmiczna podróż''

praca piotra miejsce 3kat. rzeźba kameralna i płaskorzeźba wymarzony rejs żaglowcem

Praca Piotra, miejsce 3, kat. rzeźba kameralna i płaskorzeźba pt. „Wymarzony rejs żaglowcem”

praca arletty miejsce 3 kat.malarstwo i witraż praca pt. podróż przez świat

Praca Arletty, miejsce 3, kat.malarstwo i witraż praca pt. ,,Podróż przez świat”

danuta sygiel wyróżnienie pracadookoła świata w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

Danuta Sygiel, wyróżnienie, praca pt. ,,Dookoła Świata” w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Piękne prace. Gratulację.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację