sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Kolejny wyjątkowy, powiatowy mural już w przygotowaniu. Będzie pięknie!

SkomentujTrwa termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Na największej i najlepiej wyeksponowanej ścianie powstanie kolejny wyjątkowy, powiatowy mural.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Dwa lata temu z inicjatywy wicestarosty powiatu powstał mural na ścianie budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej. - Mural miał być sposobem na ciekawe zagospodarowanie ściany, którą wcześniej “zdobiły” krzykliwe reklamy. Ostatecznie stał się prawdziwą ozdobą i jedną z atrakcji Środy Śląskiej. Dlatego postanowiliśmy kontynuować taką formę ozdabiania przestrzeni publicznej. Remont w Ośrodku Specjalnym idealnie wpisywał się w nasze plany i żal byłoby tej okazji nie wykorzystać - wyjaśnia Wicestarosta Średzki Sebastian Burdzy.

Wykonanie muralu powierzono nie komu innemu, jak autorce pierwszego dzieła, Małgorzacie Boguckiej. Pani Małgorzata to znana lokalna artystka. Jej domeną jest malarstwo i ceramika. Od kilkunastu lat prowadzi Pracownię Artystyczną “Na piętrze”, a od kilku warsztaty plastyczne w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Za swoją działalność oraz zaangażowanie w życie lokalnej społeczności została w 2021 r. wyróżniona tytułem “Zasłużony dla Powiatu Średzkiego”.

Co znajdzie się na nowym rysunku? Na pewno będzie on nawiązywał do miejsca, w którym powstaje, czyli Ośrodka i jego wychowanków. - Ideą muralu będzie pokazanie, że niepełnosprawność nie ogranicza nas w osiąganiu celów. Dlatego znajdą się na nim dzieci i zwierzęta w bajkowej odsłonie, a także wiele innych symbolicznych elementów. Tak jak poprzedni, zostanie on wykonany w stylu dekoracyjnym, ilustratorskim - zdradza Małgorzata Bogucka.

Prace nad muralem powinny zakończyć się w połowie września. Aktualnie trwają działania przygotowawcze - ścianę podzielono na kwadraty, na które naniesiono szkic projektu. Pierwsze kolorowe elementy pojawią się już za kilka dni. Będzie pięknie!

Powiat Średzki - RFP
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.