niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kolizje, pożar, z pomocą choremu... (z raportu strażaków)

SkomentujJesteście ciekawi, do jakich zgłoszeń wyjeżdżali w ostatnich dniach nasi strażacy? Oto kilka z nich, odnotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.Kolizja na A4

24 stycznia br. ponownie doszło do kolizji drogowej na autostradzie A4. Tym razem zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Jarosław.

Wskutek wystrzelenia opony samochodowej, kierujący pojazdem marki Seat Leon, z powodu braku możliwości dalszej jazdy oraz braku pasa awaryjnego, zatrzymał auto na prawym pasie jezdni. Jadący za nim kierujący samochodem ciężarowym, wyhamował pojazd przed poprzedzającym samochodem, jednak w tył ciężarówki uderzył jadący za nim kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic. Na szczęście w kolizji nikt nie został poszkodowany. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu butli z gazem zamontowanej w samochodzie marki Honda.

Pożar obornika

24 stycznia, około godziny 09:00, dyżurny KP PSP otrzymał zgłoszenie dot. pożaru pryzmy obornika znajdującej się w pobliżu fermy drobiu w Szczepanowie. Tu działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu pożaru.

Podanie prądu wody spowodowało spore zadymienie zagrażające bezpieczeństwu pobliskiej stacji kolejowej, w tym celu obornik przewieziono w inne miejsce, gdzie pod kontrolą strażaków dogaszono zarzewia ognia.

Zdarzenie samochodu

27 stycznia, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 206 wypadła z drogi pomiędzy miejscowościami Słup – Kobylniki. Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach, uskarżając się jednak na ból w klatce piersiowej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Starty oszacowano na około 5.000 złotych.

Pomoc osobie chorej

28 stycznia, po godzinie 18:00, powiadomiono strażaków i braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego, którego pomocy potrzebował mieszkaniec miejscowości Wilkszyn.

Poszkodowany znajdujący się na wózku inwalidzkim uskarżał się na ból w klatce piersiowej oraz cierpnięcie ręki.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy oraz monitowaniu stanu zdrowia osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

(kb) / fot. OSP Pichorowice

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.