wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kolizje, pożar, z pomocą choremu... (z raportu strażaków)

Kolizje, pożar, z pomocą choremu... (z raportu strażaków)

30.01. 2020

Jesteście ciekawi, do jakich zgłoszeń wyjeżdżali w ostatnich dniach nasi strażacy? Oto kilka z nich, odnotowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Kolizja na A4

24 stycznia br. ponownie doszło do kolizji drogowej na autostradzie A4. Tym razem zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Jarosław.

Wskutek wystrzelenia opony samochodowej, kierujący pojazdem marki Seat Leon, z powodu braku możliwości dalszej jazdy oraz braku pasa awaryjnego, zatrzymał auto na prawym pasie jezdni. Jadący za nim kierujący samochodem ciężarowym, wyhamował pojazd przed poprzedzającym samochodem, jednak w tył ciężarówki uderzył jadący za nim kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic. Na szczęście w kolizji nikt nie został poszkodowany. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu butli z gazem zamontowanej w samochodzie marki Honda.

Pożar obornika

24 stycznia, około godziny 09:00, dyżurny KP PSP otrzymał zgłoszenie dot. pożaru pryzmy obornika znajdującej się w pobliżu fermy drobiu w Szczepanowie. Tu działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu pożaru.

Podanie prądu wody spowodowało spore zadymienie zagrażające bezpieczeństwu pobliskiej stacji kolejowej, w tym celu obornik przewieziono w inne miejsce, gdzie pod kontrolą strażaków dogaszono zarzewia ognia.

Zdarzenie samochodu

27 stycznia, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 206 wypadła z drogi pomiędzy miejscowościami Słup – Kobylniki. Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach, uskarżając się jednak na ból w klatce piersiowej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Starty oszacowano na około 5.000 złotych.

Pomoc osobie chorej

28 stycznia, po godzinie 18:00, powiadomiono strażaków i braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego, którego pomocy potrzebował mieszkaniec miejscowości Wilkszyn.

Poszkodowany znajdujący się na wózku inwalidzkim uskarżał się na ból w klatce piersiowej oraz cierpnięcie ręki.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy oraz monitowaniu stanu zdrowia osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

(kb) / fot. OSP Pichorowice

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Wyrazy współczucia dla najbliższych... Czy małżonkowie zmarli w tym samym czasie?
3 listopada 789 rocznica Twojej tragicznej śmierci. Ale ludzie bez wyobraźni nie uczczą Ciebie w t...
"Straż Miejska nie bierze udziału w pościgach, lecz patroluje teren w celu zapewnienia bezpieczeństw...
Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.