środa 29.11.2023

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Komendant PPSP w Środzie Śl. st. bryg. Marek Wawrejko przeszedł na zasłużoną emeryturę

SkomentujZ dniem 1 października na zaopatrzenie emerytalne przyszedł Komendant PPSP w Środzie Śląskiej st. bryg. Marek Wawrejko. 29 września oficjalnie przekazał on obowiązki swojemu następcy st. bryg. Aleksandrowi Kucharczykowi. Podczas uroczystości włodarze powiatu podziękowali odchodzącemu komendantowi za służbę.


Fot. RFP Fot. RFP


„Jesteśmy pełni uznania i szacunku dla Pana 36-letniej wzorowej służby i całej naszej dotychczasowej współpracy. Pana działalność zawsze cechowała rozwaga oraz profesjonalizm. Wielokrotnie udowadniał Pan, że Strażacy to szczególna grupa zawodowa, zwrócona na potrzeby drugiego człowieka i gotowa dla niego narażać swoje życie i zdrowie. I za to podejście, w imieniu władz Powiatu, jego mieszkańców oraz swoim własnym, serdecznie Panu dziękujemy. Niech nigdy nie opuszcza Pana poczucie zadowolenia płynące z dobrze wypełnionego obowiązku wobec społeczeństwa i Ojczyzny (…)" – podkreślano w okolicznościowym liście, podpisanym przez starostę Krzysztofa Szałankiewicza, wicestarostę Sebastiana Burdzego oraz skarbniczkę powiatu Elżbietę Czarnotę.

Odchodzącemu komendantowi włodarze Powiatu przekazali życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz przychylności losu w realizacji nowych planów. Jego następcę zapewnili o gotowości do współpracy i zawsze otwartych drzwiach ich gabinetów.

Powiat Średzki - RFP

Marek Wawrejko urodził się w 1967 r. w Świdnicy. Absolwent Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Służbę w jednostce ochrony przeciwpożarowej rozpoczął 1 lipca 1989 r. w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Kątach Wrocławskich na stanowisku instruktora. 1 sierpnia 1989 r. przeniesiony do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Środzie Śląskiej, gdzie kolejno zajmował stanowiska: Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Zastępcy Komendanta.

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył z tytułem inżyniera pożarnictwa i stopniem młodszego kapitana. W roku 2005 na tej samej uczelni ukończył studia na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W roku 2012 ukończył studia podyplomowe w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu na kierunku Administracja publiczna w Polsce i UE.

28 lutego 2015 r. decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej. Za swoją pracę został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

bus baner

stihl

Nie przegap tych artykułów.