sobota 20.07.2024

Imieniny: Czesława Fryderyka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Komendant PPSP w Środzie Śl. st. bryg. Marek Wawrejko przeszedł na zasłużoną emeryturę

SkomentujZ dniem 1 października na zaopatrzenie emerytalne przyszedł Komendant PPSP w Środzie Śląskiej st. bryg. Marek Wawrejko. 29 września oficjalnie przekazał on obowiązki swojemu następcy st. bryg. Aleksandrowi Kucharczykowi. Podczas uroczystości włodarze powiatu podziękowali odchodzącemu komendantowi za służbę.


Fot. RFP Fot. RFP


„Jesteśmy pełni uznania i szacunku dla Pana 36-letniej wzorowej służby i całej naszej dotychczasowej współpracy. Pana działalność zawsze cechowała rozwaga oraz profesjonalizm. Wielokrotnie udowadniał Pan, że Strażacy to szczególna grupa zawodowa, zwrócona na potrzeby drugiego człowieka i gotowa dla niego narażać swoje życie i zdrowie. I za to podejście, w imieniu władz Powiatu, jego mieszkańców oraz swoim własnym, serdecznie Panu dziękujemy. Niech nigdy nie opuszcza Pana poczucie zadowolenia płynące z dobrze wypełnionego obowiązku wobec społeczeństwa i Ojczyzny (…)" – podkreślano w okolicznościowym liście, podpisanym przez starostę Krzysztofa Szałankiewicza, wicestarostę Sebastiana Burdzego oraz skarbniczkę powiatu Elżbietę Czarnotę.

Odchodzącemu komendantowi włodarze Powiatu przekazali życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz przychylności losu w realizacji nowych planów. Jego następcę zapewnili o gotowości do współpracy i zawsze otwartych drzwiach ich gabinetów.

Powiat Średzki - RFP

Marek Wawrejko urodził się w 1967 r. w Świdnicy. Absolwent Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Służbę w jednostce ochrony przeciwpożarowej rozpoczął 1 lipca 1989 r. w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Kątach Wrocławskich na stanowisku instruktora. 1 sierpnia 1989 r. przeniesiony do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Środzie Śląskiej, gdzie kolejno zajmował stanowiska: Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Zastępcy Komendanta.

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył z tytułem inżyniera pożarnictwa i stopniem młodszego kapitana. W roku 2005 na tej samej uczelni ukończył studia na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W roku 2012 ukończył studia podyplomowe w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu na kierunku Administracja publiczna w Polsce i UE.

28 lutego 2015 r. decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej. Za swoją pracę został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.