poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kondolencje od władz powiatu

Kondolencje od władz powiatu

25.02. 2020

Wyrazy głębokiego ubolewania i współczucia Rodzinie oraz Bliskim z powodu śmierci LESZKA GAWLIŃSKIEGO wieloletniego działacza w strukturach OSP, samorządowca, społecznika i dobrego człowieka składają starosta Krzysztof Szałankiewicz i przewodniczący rady Artur Bogucki wraz z radnymi rady powiatu.

Druh Leszek Gawliński był członkiem OSP od roku 1979. Od wielu lat pełni funkcje w strukturach Zarządu i Związku OSP, był: 

- Prezesem jednostki OSP Lutynia,

- Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miękini,

- Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Śląskiej

- Wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Jego zaangażowanie i praca wymiernie wpłynęły na rozwój pożarnictwa ochotniczego zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym. Dzięki niemu wiele pokoleń strażaków może nieść pomoc bez martwienia się o podstawowe elementy zabezpieczenia pracy strażaka ratownika. Jako Prezes ZOP ZOSP RP w Środzie Śląskiej dbał o właściwy rozwój i umacnianie struktur Związku.

Dzięki pracy w Radzie Gminy Miękinia (kadencje 1990-1994 i 1994-1998) i Radzie Powiatu w Środzie Śląskiej (kadencja 1998-2002) Ochotnicze Straże Pożarne zostały dostrzeżone i docenione. Wielokrotnie pomagał Zarządom jednostek OSP w realizacji zadań statutowych, członkom OSP w odpowiednim wywiązywaniu się z obowiązku strażaka ochotnika a władzom samorządowym w rozwiązywaniu problemów lokalnej społeczności.

Swoją społeczną pracą na rzecz lokalnej społeczności wypracował sobie opinię rzetelnego, godnego zaufania i pomocnego druha, kolegi i sąsiada. W każdej sytuacji i momencie zagrożenia życia lub mienia mieszkańca Dolnego Śląska druh Leszek Gawliński służył swoją wiedza i pomocą. Za to zaangażowanie w 2018 roku został uhonorowany tytułem  Zasłużony dla Powiatu Średzkiego.

(mpr)

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Proszę przeczytać sobie oświadczenie rzecznika praw obywatelskich. Rozjaśnia sytuacje ? https://www.rpo.gov.p...
Plagą ostatnich dni stało się wychodzenie z psami bez smyczy czy to na ogródkach działkowych czy też na terena...
Znowu Burmistrz Ruciński się lansuje. Jak napisano jest to tylko założenie i kierunki ..... . Tak naprawdę nie...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…