wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Konferencja na temat zdrowia psychicznego

Wczoraj w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej odbyła się konferencja ,,Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”, skierowana do dyrektorów, nauczycieli i specjalistów szkół oraz placówek z terenu powiatu średzkiego.
Organizatorem konferencji był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej, czyli Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Biblioteka Pedagogiczna, a jej temat wynikał z kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

Spotkanie otworzył starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz, podkreślając jak ważna jest kwestia zdrowia psychicznego i to nie tylko w odniesieniu do dzieci, ale całej populacji. Wprowadzenie do tematu zrobiła dyrektorka PZPO Małgorzata Czerwiec, która przybliżyła definicję zdrowia psychicznego i wskazała jego główne determinanty. Główną prelegentką była pani Cecylia Bieganowska - psychoterapeutka i socjoterapeutka. Odwołując się do praktyki zawodowej wskazała czynniki chroniące zdrowie psychiczne oraz trzy kluczowe obszary do wypracowania w sytuacji kryzysu psychicznego. Psychoterapeutka zaakcentowała znaczenie prewencyjne codziennych drobnych rytuałów, dających poczucie satysfakcji, a tym samym chroniących nasz własny dobrostan psychiczny.

W drugiej części konferencji zaprezentowano ofertę wspomagania szkół i placówek przygotowaną przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Bibliotekę Pedagogiczną. Szczególne miejsce w tym względzie zajmują sieci współpracy i samokształcenia prowadzone przez instytucje oraz grupy wsparcia. Istotną stroną oferty Poradni są zajęcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli organizowane na terenie szkół oraz placówek. Biblioteka Pedagogiczna oferuje z kolei szereg konkursów dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli oraz spotkania autorskie ze średzianinami. Podsumowując spotkanie dyrektorka Czerwiec podziękowała dyrektorom szkół za dotychczasową dobrą współpracę oraz wyraziła nadzieję na jej kontynuację.

W konferencji z ramienia powiatu uczestniczyli wicestarosta Sebastian Burdzy, skarbniczka Elżbieta Czarnota, kierownik wydziału edukacji Wojciech Mieliński oraz przewodnicząca komisji oświaty w radzie powiatu Halina Mikła.

(PZOP, RFP)

Najnowsze komentarze:
 • Huj powiedział(a) Więcej
  Rutek debili z nasz robisz? Po trzydziestu latach wpadłeś na to że straż miejska służy do... 11 minut temu.
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 6 godzin temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 19 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 21 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Jakie 50 zł. Za transport. Zamawiałem w piątek i pani dwa razy podkreślała że koszt dowozu wynosi 100 zł.
 • ! powiedział(a) Więcej
  Rucin won!!!!
 • Greg powiedział(a) Więcej
  Ale.co ty chcesz od Rucina on tu nic nie zrobił to tak jak Henryk napisał pedalstwo. z PO do tych...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…