poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Koronawirus. Jak wygląda sytuacja obecnie w powiecie średzkim?

Koronawirus. Jak wygląda sytuacja obecnie w powiecie średzkim?

Wt, 17.03.2020 14:07

Na dzień dzisiejszy tj. 17 marca 2020 r. 54 osoby są w kwarantannie, a 80 pod nadzorem epidemiologicznym.- Na szczęście nie mamy nadal żadnego zachorowania na koronawirusa, również żadna z osób zamieszkujących powiat średzki nie jest hospitalizowana – podkreśla dyrektor średzkiego sanepidu Anna Wojtasińska – Żygadło.

Jak informowaliśmy wczoraj, w naszym powiecie zostało wykonanych 18 testów na obecność koronawirusa,  dziś wiemy, że wszystkie wskazały wynik ujemny w związku z czym te osoby zostały zwolnione z kwarantanny.  - Mamy przygotowane kolejne 18 testów, które wykonane zostaną grupie zbiorowej. Zgodnie z wytycznymi, testy zostaną również wykonane pozostałym osobom przebywającym w kwarantannie  – wyjaśnia inspektor Wojtasińska – Żygadło.

 

Pierwsza grupa młodzieży, która w sobotę 14 marca 2020 r. wróciła z praktyk zagranicznych na Węgrzech dzisiaj o godzinie 10:00 została wypuszczona do domu, to właśnie dla tych osób wykonano testy, których wyniki wskazały brak zarażenia koronawirusem. W najbliższym czasie przebadana zostanie druga grupa uczniów, która powróciła z Portugalii.

Dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wciąż apeluje o racjonalne zachowanie oraz przestrzeganie warunków sanitarnych.

(kb)
powrót na górę
 • Aleksy powiedział(a) Więcej
  Kto powiedział że szalika nie możesz nosić? Ma pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
  Ta ściema... 2 minut temu
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  bardzo zabawne jest to co pisowcy robią z ludźmi powiedzmy w jaki sposób nas tresują szalika nie możesz... 36 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 3 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 10 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 10 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM