czwartek 04.03.2021

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

Koronawirus w powiecie średzkim. Co z zakończeniem roku szkolnego?

Koronawirus w powiecie średzkim. Co z zakończeniem roku szkolnego?

Pn, 22.06.2020 19:30

Obecnie w powiecie średzkim na koronawirusa chorują 4 osoby, w tym dwie kobiety w średnim wieku. Są to mieszkańcy gmin Kostomłoty, Miękinia oraz Środa Śląska. Do tej pory na naszym terenie odnotowano 31 ozdrowieńców i 1 zgon. Aktualnie 89 osób objętych jest kwarantanną i jak informuje dyrektor sanepidu w Środzie Śląskiej, Anna Wojtasińska – Żygadło w 70 % są to obywatele Ukrainy.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna na dzień dzisiejszy wykonała 638 testów.

canvas

Maseczki w sklepach obowiązkowe!

Dyrektor PSSE ponownie za naszym pośrednictwem apeluje o rozsądek i przestrzeganie obostrzeń, ponieważ wciąż jesteśmy w stanie zagrożenia epidemiologicznego, o czym świadczą pozytywne wyniki wykonanych obecnie testów.

- W ostatnich dniach pracownicy stacji, wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeprowadzili kontrole sklepów, w których coraz częściej klienci nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek. W wyniku tych działań policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu – mówi Anna Wojtasińska – Żygadło.

Co z apelami na zakończenie roku szkolnego?

W większości placówek oświatowych w powiecie zaplanowano uroczystości związane z odbiorem świadectw. I chociaż uczniom umożliwiono tego dnia przyjście szkół, to apele nie będą odbywały się tak jak dotychczas.

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej wydała opinię dotyczącą przeprowadzenia apeli w placówkach oświatowych. M.in. ograniczyliśmy liczbę uczestników do 50 osób. Uroczystości mogą być przeprowadzone kilka razy w ciągu dnia, w ostępach godzinowych, z zachowaniem obowiązkowego reżimu sanitarnego (w tym obowiązkowe maseczki oraz dostęp do środków dezynfekujących). Ponadto dyrektorzy placówek zmuszeni są ograniczyć czas uroczystości do minimum - podkreśla dyrektor średzkiego sanepidu.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Tutko powiedział(a) Więcej
  Szkoda że gburmol zapomniał że do pieców trzeba doprowadzić gaz 3 minut temu
 • Z Miękini powiedział(a) Więcej
  Pawda godzinę temu.
 • leo powiedział(a) Więcej
  Mówiąc delikatnie, ta gmina to porażka. godzinę temu.
 • Gulia powiedział(a) Więcej
  A będzie marsz .Wściekłych - Brzydkich i Nerwowych z czerwonymi piorunami.  2 godziny temu.
 • Dresiak powiedział(a) Więcej
  Rozdzielili się, dla zmyłki a tu patrz  B) 3 godziny temu.
 • AG powiedział(a) Więcej
  1 mln zł dała UE. Z tego projektu zostało jeszcze ok 250tys do wydania. Nabór do tego projektu ruszy w... 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …