czwartek 22.02.2024

Imieniny: Marty Małgorzaty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Kradli prąd, teraz grożą im wysokie kary

SkomentujFunkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wspólnie z pracownikami firmy energetycznej w minionym tygodniu przeprowadzili działania na terenie powiatu średzkiego, ujawniając dwa przypadki nielegalnego poboru energii elektrycznej.


Fot. AK / ilustracyjne Fot. AK / ilustracyjne


Średzcy funkcjonariusze ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie naszego powiatu może dochodzić do kradzieży prądu. Sprawdzenia tego miejsca dokonali wraz z pracownikami firmy energetycznej, potwierdzając tym samym powyższy fakt.

Okazało się, że mieszkańcy jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska bezprawnie korzystają z poboru prądu. Brak licznika energii elektrycznej, a jedynie połączone ze sobą kable z pominięciem układu pomiarowego to sposób, który obrali mieszkańcy. Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana. Mieszkańcy muszą liczyć się z prawnymi konsekwencjami swojego czynu.

Czynności podejmowane przy pomocy pracowników firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej, a mianowicie w toku kolejnych ustaleń funkcjonariusze również się nie mylili, potwierdzili fakt nielegalnego poboru energii elektrycznej pod kolejnym adresem, również na terenie gminy Środa Śląska. Tym razem, nielegalny pobór odbywał się poprzez korzystanie z energii elektrycznej bez umowy z firmą energetyczną. Pracownicy firmy energetycznej od razu dokonali demontażu licznika. Takie działanie to również przestępstwo!

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne podłączenie do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem, ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i „dokonują nielegalnego przyłączenia się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych”. Tego typu podłączenie stwarza realne zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem!

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

ekogroszek baner

komnet internet

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.