Krajobraz spod powiek (fotoreportaż)

Krajobraz spod powiek (fotoreportaż)

27.03. 2018

W połowie marca w średzkim muzeum odbył się wernisaż prac Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej. Obrazy autorki zachwycają swoją wyjątkowością, połączeniem różnych faktur i kolorami.

 

To było prawdziwa uczta dla wrażliwego oka. Do średzkiego muzeum zawitała sztuka Marii Bereźnickiej-Przyłęckiej, cenionej na całym świecie malarki. Nasycone kolorem, pokryte różnymi fakturami obrazy przyciągały wzrok, zachwycając kolorystyką i klimatem. Lekko sennym, niczym spod przymkniętych powiek.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku malarstwo i tkanina unikatowa, Maria Bereźnicka-Przyłęcka na początku swojej kariery zajmowała się tkaniem gobelinów. Po pewnym czasie zajęła się malarstwem, przemycając jednak do swoich obrazów tkackie elementy i ciekawą fakturę obrazów.

Maria Bereźnica-Przyłęcka, to autorka 38 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach i USA. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Polsce i w kolekcjach w Niemczech, Francji, Austrii, Grecji, Finlandii, Australii i w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli jeszcze nie wiedziałeś wystawy, zapraszamy do Muzeum Regionalego w Środzie Śląskiej. Obrazy autorki możemy ogladąć jeszcze do 15 kwietnia.

(isz), Fot. isz

1 wystawa

1 wystawa1

1 wystawa2

1 wystawa3

1 wystawa4

1 wystawa6

1 wystawa7

1 wystawa8

2 wystawa5 001

3 201 IMG 1462

Więcej zdjęć TUTAJ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację