niedziela 07.06.2020

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

KRWIOBUS w HMT Polska w Komornikach

KRWIOBUS w HMT Polska w Komornikach

06.08. 2019

1 sierpnia na terenie firmy HMT Polska zaparkował mobilny punkt poboru krwi tzw. Krwiobus. Wydarzenie to okazało się dużym sukcesem.

Do punktu oddania krwi,  od samego początku akcji ustawiły się długie kolejki chętnych. Co ważne, ponad połowa oddających krew zrobiła to po raz pierwszy. Krew oddać mogli nie tylko pracownicy firmy HMT, ale także firm okolicznych oraz mieszkańcy powiatu. Akcję poprzedziła krótka kampania informacyjna. Chętnych zgłosiło się tak wielu,  że ze względu na ograniczenia czasowe nie wszyscy mogli oddać krew.

- Bardzo cieszy mnie tak duża frekwencja. Pokazuje to tylko, iż takie akcje są bardzo potrzebne. Zgłosiło się bardzo wielu naszych pracowników i z ogromną radością przyjmuję fakt, że tak wielu zdecydowało się to zrobić po raz pierwszy. Od początku powstania klubu Honorowych Dawców Krwi, firma aktywnie wspiera działania klubu „Puls HMT”.  Myślę, iż w kolejnym roku zorganizujemy ponownie taką akcję, gdyż jak widać takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. Jako pracodawca  pierwszego wyboru zawsze staramy się być blisko mieszkańców  – mówi Radosław Dąbrowski, członek zarządu HMT Polska. 

Za sprawną organizację wydarzenia, za które na swojej stronie internetowej już podziękowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia,   odpowiada Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Puls HMT”

- W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania za pomoc w jej rozpropagowaniu wśród firm naszej strefy oraz szczególnie dziękuję wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na apel i chcieli oraz oddali krew, najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi . W akcji wzięły udział 62 osoby, a krew oddało  33 z nich. To dzięki państwa wsparciu pobrano 14850 ml tego cennego płynu, co  w tym najtrudniejszym okresie jakim są wakacje, jest szczególnie na wagę złota  i pomoże zabezpieczyć potrzeby szpitali  z regionu. Wydarzenie  zakończyło się pełnym sukcesem, co dodatkowo motywuje nasz klub do podobnych działań w przyszłości - podkreśla Tomasz Wojnar, prezes klubu honorowych dawców krwi PCK „Puls HMT”.

Obecnie firma HMT rozbudowuje swój zakład w Komornikach, więc jest szansa, że w przyszłym roku więcej pracowników zgłosi się do oddania krwi.

(mpr)

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Przysługuje dzień wolny, kto skorzystał z przywileju? U sąsiadów było ogłoszenie, że trzeba wracać...

This comment was minimized by the moderator on the site

Super... I tu widać kto jest nr 1 na strefie gratulacje za inicjatywę.. Oby więcej takich akcji.. Nie raz do roku a co miesiąc..

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

czyli słabo. A dzieci są głodne bo, są wygodne zwłaszcza gdy nie chce im się d... ruszyć z kanapy. A...
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek szczepień dla dorosłych panie filozofię. W przypadku pandemii ...
Ty byś chciała żeby Polskie dzieci były głodne. Wy totalni chcecie upodlić Polakow. Czaskalski bie...
A Ty oceniasz mój intelekt! Ha..ha..ha..

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…